معاون جدید پژوهشی دانشگاه تهران معارفه شد

۲۵ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۰ کد : ۲۶۲۴ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۷۲۷
معاون جدید پژوهشی دانشگاه تهران معارفه شد

مراسم معارفه دکتر محمد رحیمیان، معاون جدید پژوهشی دانشگاه تهران و تقدیر از دکتر ناصر معصومی، معاون پژوهشی سابق دانشگاه، بیست وچهارم آبان‌ماه در دانشگاه تهران برگزار شد.
به گزارش روابط‌‌عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور معاونان آموزشی و فرهنگی، مدیران و مسئولان پژوهشی و روسای پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، ضمن قدردانی از زحمات دکتر ناصر معصومی در دوره تصدی معاونت پژوهشی دانشگاه، از دکتر رحیمیان برای پذیرش این مسئولیت قدردانی کرد. وی از دکتر رحیمیان به عنوان فردی که دارای مقبولیت بالا در دانشگاه است یاد و اظهار امیدواری کرد که با توان اجرایی بالایی که دکتر رحیمیان دارد، دانشگاه بتواند در تحقق اهداف و برنامه‌های پژوهشی خود گام‌های بیشتری بردارد.
وی از دکتر معصومی نیز به عنوان مدیری صادق و زلال یاد کرد و افزود: «اخلاص و شفافیت، خصوصیت تمامی استادان دانشگاه تهران است و این، سرمایه بزرگ و اصلی دانشگاه تهران است و دانشگاه به داشتن استادان با اخلاق خود افتخار می‌کند».
رییس دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت پژوهش و نقش آن در توسعه همه جانبه کشور گفت: «خوشبختانه گفتمان پژوهش، امروز به گفتمان اصلی کشور تبدیل شده و همه مسئولان کشور به‌ویژه مقام معظم رهبری در خصوص مساله پژوهش تاکید فراوان دارند و دانشگاه تهران امروز با توجه به این دیدگاه باید تلاش کند هم‌چنان پرچم‌دار پژوهش و تولید علم در کشور باشد».
دکتر نیلی احمدآبادی با تاکید برنامه‌ریزی یکپارچه در دانشگاه تصریح کرد: «باید تمام فعالیت‌های دانشگاه در بخش آموزش، پژوهش و مالی هم‌راستا و هماهنگ باشد تا دانشگاه بتواند به اهداف ملی و بین‌المللی خود دست یابد وهیچ بخشی نافی و مانع بخش دیگر نشود».
رییس دانشگاه تهران هم‌چنین، اجرای برنامه ارتقاء و ترفیع، راه‌اندازی آزمایشگاه‌های مرکزی در پردیس مرکزی و پردیس‌های دانشگاه را از دیگر برنامه‌های دانشگاه در بخش پژوهش و فناوری عنوان کرد.
در بخش دیگری از این مراسم، دکتر معصومی، معاون سابق پژوهشی گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در معاونت پژوهشی در دوره مسئولیت خود را ارایه داد. وی طرح جامع پژوهش و فناوری، استقرار نظام توسعه مرزهای دانش، افزایش نقش دانشگاه در فعالیت‌‌های بین‌المللی و ظرفیت‌سازی برای گذار از تحریم، جهت‌دهی به فعالیت‌های دانشگاه در جهت دانشگاه کارآفرین و توجه به پژوهش‌های علوم انسانی را از جمله اقدامات انجام شده در دوره تصدی مسئولیت خود عنوان کرد.
 دکتر محمد رحیمیان، معاون جدید پژوهشی دانشگاه نیز در این مراسم ضمن اشاره به سیر تحولات پژوهشی در دانشگاه‌ها، نوآوری و خلاقیت در جهت حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین، بین‌المللی کردن و ارتقا جایگاه جهانی دانشگاه و ارتقاء اخلاق و مسئولیت‌پذیری اجتماعی را از اهم برنامه‌های آتی معاونت پژوهشی دانشگاه عنوان کرد.
در پایان این مراسم، لوح تقدیر ریاست دانشگاه تهران و مسئولین سایر بخش‌ها، به معاون سابق پژوهشی دانشگاه اهداء شد

.


( ۱ )