یادداشت تفاهم همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی مونیخ امضاء شد

۱۲ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۱ کد : ۲۶۱۵ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۵۲۵
یادداشت تفاهم همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی مونیخ امضاء شد

در راستای گسترش همکاری علمی و دانشگاهی بین ایران و آلمان، یادداشت تفاهم همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه  صنعتی مونیخ، به امضای روسای دو دانشگاه رسید.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، هیات دانشگاهی آلمان، متشکل از دکتر «ولفگانگ آنتون هرمان»، رییس دانشگاه صنعتی مونیخ، دکتر «آلبرت هویبرگر»، رییس «مؤسسه فنی میکروالکترونیک و فناوری اطلاعات دانشگاه ارلانگن نورنبرگ»، دکتر «یوآخیم پوسِگا»، رییس «امنیت فناوری اطلاعات دانشگاه پاساو» و رایزن فرهنگی سفارت آلمان در تهران، عصر یازدهم آبان‌ماه، با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار که با حضور دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل، دکتر حمید پزشک، رییس پردیس علوم، دکتر محمود کمره‌ای، رییس پردیس دانشکده‌های فنی، دکتر تهمورث حسنقلی پور، رییس دانشکده مدیریت و عبدالمجید اسکندری، مدیرکل برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه برگزار شد، دکتر نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران، با اشاره به بازدید قبلی خود از دانشگاه صنعتی مونیخ و دیگر دانشگاه‌های آلمان، علاقه‌مندی دانشگاه تهران را به همکاری با دانشگاه‌های  مذکور در زمینه‌های مختلف از جمله اجرای برنامه مدرک مشترک اعلام کرد.
رییس دانشگاه صنعتی مونیخ نیز ضمن تایید نظر رییس دانشگاه تهران، آمادگی خود را در زمینه همکاری در رشته‌های مختلف به‌ویژه  آب و علوم فنی و مهندسی اعلام کرد. وی افزود: «دیدار از ایران، هم به‌دلیل فضای ایجاد شده بعد از «برجام» و هم بین‌المللی شدن برنامه‌ها در دانشگاه‌های آلمان انجام می‌گیرد و امیدواریم که  با اجرای برجام، بتوانیم توافقات علمی خود را بدون مشکل عملی کنیم».
دکتر «ولفگانگ آنتون هرمان» تصریح کرد: «من همواره معتقد هستم که همکاری‌های علمی باید از سیاست ‌دور باشد و کار خود را مستقل انجام دهد؛ زیرا این تعاملات علمی به صلح و دوستی و همکاری بین‌المللی کمک می‌کند».
دکتر «یوآخیم پوسگاه» از دانشگاه پاساو نیز در این دیدار با اشاره  به همکاری خود با مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه، از همکاری با دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه برتر ایران اظهار خرسندی کرد.
هیات دانشگاهی آلمان، بعد از دیدار و امضای یادداشت تفاهم همکاری جدید بین دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی مونیخ، از پردیس علوم و پردیس دانشکده های فنی بازدید و در خصوص همکاری‌های مشترک به تبادل نظر پرداختند.