معاون علمی رییس جمهور از پردیس علوم دانشگاه تهران بازدید کرد

۱۱ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۳ کد : ۲۶۱۲ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۷۴
معاون علمی رییس جمهور از پردیس علوم دانشگاه تهران بازدید کرد
معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان، صبح امروز یازدهم آبان‌ماه، ضمن دیدار با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، از پردیس علوم دانشگاه بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این دیدار که با حضور رییس دانشگاه تهران، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، رییس پردیس علوم، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از مسئولان واستادان پردیس علوم برگزار شد، دکتر سورنا ستاری ضمن بازدید از بخش‌های مختلف پردیس علوم، در جلسه‌ای با حضور مسئولان دانشگاه و استادان این پردیس شرکت کرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور در این جلسه با اشاره به توانمندی‌های دانشجویان پردیس علوم، بر حمایت از پژوهشگران و نخبگان این پردیس تاکید کرد.
دکتر ستاری با اشاره به اینکه پردیس علوم در زمینه‌های مختلف به ویژه در زمینه بیوتکنولوژی توانایی بالایی دارد، افزود: «این معاونت آمادگی دارد، در قالب پروژه‌های مشترک بین دانشگاه تهران و معاونت علمی، از پروژه‌های زیست فناوری این پردیس حمایت مالی کند».
دکتر ستاری با اشاره به اهمیت بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی در جهان گفت: «باید دانشگاه تهران، نگاه ویژه‌ای به این حوزه داشته باشد و معاونت علمی و فناوری نیز در این زمینه از دانشجویان نخبه و پروژه‌ها حمایت ویژه می‌کند». وی در پایان از مسئولان دانشگاه درخواست کرد دانشجویان نخبه را به بنیاد نخبگان معرفی کنند تا حمایت لازم از آنان به عمل آید.
در این جلسه هم‌چنین دکتر حمید پزشک، رییس پردیس علوم و چند تن از استادان این پردیس، به بیان دیدگاه‌های خود و مشکلات و مسایل موجود پرداختند.
دکتر ستاری در این بازدید از آزمایشگاه‌های مرکزی، زیست فناوری پزشکی پیشرفته، مهندسی بافت ونانوتکنولوژی، زیست فناوری مولکولی، زیست شناسی سلولی و موزه جانور شناسی پردیس علوم بازدید کرد.

 


( ۲ )