دیدار معاون بین‌الملل ESSEC فرانسه با رییس پردیس دانشکده‌های فنی

۰۹ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۶ کد : ۲۶۱۰ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۳۰۳
دیدار معاون بین‌الملل ESSEC فرانسه با رییس پردیس دانشکده‌های فنی

معاون بین‌الملل مدرسه بازرگانی ESSEC فرانسه با رییس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این دیدار که روز سهشنبه پنجم آبان‌ماه انجام شد، دکتر «کریستین کونیگ»، معاون بین‌الملل مدرسه بازرگانی ESSEC فرانسه با دکتر محمود کمره‌ای رییس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران دیدار و گفتوگو کرد.
در این دیدار که دکتر «فهمیه روبیول» و «پی‌یر آندره لوت« وابسته همکاری‌های علمی و تکنیکی سفارت فرانسه و جمعی از مسئولان پردیس دانشکده‌های فنی و روابط بین‌الملل دانشگاه تهران نیز حضور داشتند، دکتر کونیگ ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص ملاقات خود با دکتر سالار آملی قائم‌مقام امور بین‌الملل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان دانشکده‌های فنی، کارآفرینی و مدیریت، به تمایل دانشگاه ESSEC جهت همکاری در برگزاری دوره‌های مدیریت با گرایش‌های مختلف برای کلیه رشته‌ها اشاره کرد و دانشگاه  تهران را با داشتن دانشکده های توانمندی چون فنی، کارآفرینی و مدیریت، یکی از دانشگاه‌های بسیار موفق در سطح منطقه و جهان ارزیابی نمود.
 در این جلسه، هم‌چنین برگزاری دوره‌های کوتاه مدت مدیریت حرفه‌ای، بازرگانی و اقتصادی و تبادل استاد و دانشجو و نیز برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های مشترک و برگزاری ویدئو کنفرانس برای تبادل نظر در خصوص هر‌چه فعال‌تر نمودن همکاری‌های مشترک، از سوی معاون بین‌الملل ESSEC مطرح و مورد استقبال و موافقت رییس پردیس دانشکده‌های فنی قرار گرفت.
هم‌چنین در این جلسه دکتر آندره لوت از آمادگی  بخش همکاری‌های علمی و تکنیکی سفارت فرانسه در تهران  برای  حمایت از برگزاری دوره‌های مختلفی که توسط ESSEC در دانشگاه تهران قابل اجراست خبر داد. خانم روبیول نیز در این دیدار، به نقش مهم دوره‌های MBA درآماده سازی جوانان و دانشجویان برای مواجهه با دنیای حرفه‌ای کار و اشتغال و آشنایی با روش‌های مختلف جذب بازار کار و کارآفرینی اشاره کرد و آمادگی مؤسسه خود را برای همکاری‌های هر چه بیشتر با دانشگاه تهران اعلام نمود.
در پایان این دیدار نیز، دکتر محمود کمره‌ای رییس پردیس دانشکده های فنی، ضمن تشکر از  حضور هیات فرانسوی، آمادگی این پردیس را برای آغاز و استمرار فعالیت‌های دانشگاهی مشترک در حوزه های پژوهشی، آموزشی و فناوری اعلام نمود.