دیدار هیات نمایندگی آژانس دانشگاه‌های فرانسوی زبان با رییس دانشگاه تهران

۲۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۶ کد : ۲۵۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۱۱
دیدار هیات نمایندگی آژانس دانشگاه‌های فرانسوی زبان با رییس دانشگاه تهران

هیات نمایندگی آژانس دانشگاه‌های فرانسوی زبان (AUF)، به سرپرستی «اروه سابورین» مدیر منطقه خاورمیانه این آژانس، با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار که نیمه مهرماه امسال برگزار شد، دو طرف درباره توسعه همکاری‌های علمی در زمینه دوره‌‌‌‌ها و تحقیقات مشترک، تبادل دانشجو و استاد، کمک آژانس به برگزاری کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، پذیرش کوتاه مدت دانشجویان در دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌های عضو آژانس بحث و تبادل نظر کردند.
فعالیت‌های آژانس دانشگاه‌های فرانسوی زبان، عمدتا نیازمند آشنایی ابتدایی با زبان فرانسوی است، اما با توجه به اهمیت دوره‌های آن، با زبان‌های دیگر بین‌المللی نیز امکان همکاری با برنامه‌های آژانس وجود دارد. این آژانس دارای یک شبکه کاری با ۸۰۰ عضو در ۱۰۰ کشور است و آژانسی تخصصی برای آموزش و پژوهش محسوب می‌شود.
AUF که با سابقه بیش از پنجاه سال فعالیت، در راستای توسعه علم در جهان تلاش می‌کند، برنامه‌های متعددی را در سطح جهان به اجرا می‌گذارد که از جمله در سال ۲۰۱۳-۲۰۱۰، ۸۰ برنامه آموزشی online، ۶۸۰۰ تبادل دانشجو در سطح بین‌الملل، ۷۵۰ سمپوزیوم، راه‌اندازی ۶۸ پردیس دیجیتال، دانش‌افزایی ۲۷ هزار دانشجو، حمایت مالی از بیش از ۲۰۰ پروژه و آموزش ۲۲ هزار دانشجو در کشورهای در حال توسعه، فعالیت‌های اصلی این آژانس بوده است.