امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و سه دانشگاه تونس

۲۲ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۸ کد : ۲۵۸۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۳۱
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و سه دانشگاه تونس

در دیدار هیات دانشگاهی تونس از دانشگاه تهران که روز سه‌شنبه ۲۱ مهرماه برگزار شد، سه تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه‌های«المنوبه»، «تونس» و «المنار» امضاء شد.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، این هیات ضمن دیدار با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، زمینه‌های همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه‌های تونس را بررسی کردند.
دکتر نیلی احمدآبادی، در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور هیات دانشگاهی تونس در دانشگاه تهران، گفت: «تونس دانشگاه‌های معتبر و فعالی دارد و دانشگاه تهران آمادگی دارد در زمینه تبادل استاد و دانشجو و حوزه‌های مورد علاقه، با دانشگاه‌های تونس همکاری کند».
رییس دانشگاه تهران، ضمن معرفی توان‌مندی‌های علمی و پژوهشی دانشگاه تهران و با اشاره به این که دانشگاه تهران دارای بزرگ‌ترین پارک علم وفناوری در شهر تهران است، وجود پارک علم و فناوری دانشگاه تهران را یکی از زمینه‌های مناسب همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه های تونس عنوان کرد.

دکتر نیلی احمد آبادی هم‌چنین با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه تهران و دانشگاه‌های تونس گفت: «دانشگاه تهران با تمام توان، از هر اقدامی که به اجرایی شدن سریع‌تر تفاهم‌نامه کمک کند استقبال و حمایت می‌کند».
وی افزود: «دانشگاه تهران تجربه و سابقه طولانی در همکاری‌های بین‌المللی دارد و از همکاری با دانشگاه‌های تونس استقبال می‌کند و هر توافقی با دانشکده‌های دانشگاه‌ تهران مورد حمایت مدیریت دانشگاه تهران خواهد بود».
رییس دانشگاه تهران هم‌چنین با اشاره به اینکه توسعه همکاری‌های بین‌المللی در دستور کار جدی دانشگاه قرار دارد، گفت: «ما تجربه زیادی در همکاری با دانشگاه‌های تونس نداریم، ولی به دلایل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بسیار خوشحال خواهیم شد که با دانشگاه‌های تونس همکاری داشته باشیم».
دکتر«حمید بن عزیزه»، سرپرست هیات تونسی و رییس دانشگاه تونس نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه تهران، گفت: «بسیار خوشحالیم که در دانشگاه اصیل و ریشه‌دار تهران حضور داریم و ما اینجا هستیم که تمایل و علاقه‌مندی خود را برای همکاری با دانشگاه‌های ایران و دانشگاه تهران اعلام کنیم».
وی افزود: «ما درها را برای همکاری با دانشگاه تهران باز کرده‌ایم و امیدوارم امضای این تفاهم‌نامه‌ها و این دیدار،  شروعی برای همکاری خوب و جدی با دانشگاه تهران باشد و تمایل داریم در بهترین رشته‌ها و مسایل و به‌ویژه در زمینه مهندسی با دانشگاه تهران همکاری کنیم».
هیات دانشگاهی تونس،  پس از دیدار با رییس دانشگاه تهران، از پردیس دانشکده‌های فنی و پارک علم وفناوری دانشگاه نیز بازدید کردند.


( ۱ )