مدیرکل جدید امور مالی دانشگاه تهران معارفه شد

۲۰ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۷ کد : ۲۵۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۰۶
مدیرکل جدید امور مالی دانشگاه تهران معارفه شد

مراسم معارفه دکتر کاوه مهرانی، مدیرکل جدید امور مالی دانشگاه تهران و تقدیر از مهندس فریدون علییاری، مدیرکل سابق این اداره، امروز بیستم مهرماه در دانشگاه تهران برگزار شد.
به گزارش روابط‌‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید حسین گلدانساز، معاون اداری و مالی دانشگاه تهران، در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات مهندس علییاری در دوره تصدی مدیریت امور مالی دانشگاه، وی را فردی بسیار صمیمی، اما جدی در انجام امور عنوان کرد و گفت: «صداقت، شفافیت و تقیّد برای انجام وظایف، از جمله خصوصیات مهندس علییاری بود و ایشان با سربلندی، دوره مدیریت خود را در این اداره کل به پایان رساندند».
معاون اداری و مالی دانشگاه، با اشاره به اهمیت اداره کل امور مالی دانشگاه، این اداره کل را قلب دانشگاه دانست که وظیفه انتقال خون به زیر مجموعه‌های دانشگاه را بر عهده دارد و طبعاً انجام وظیفه در اداره‌ای که با کمبود شدید منابع روبروست، مدیریت بسیار مشکلی است».
دکتر گلدانساز هم‌چنین با قدردانی از دکتر مهرانی برای پذیرش این مسئولیت، گفت: «امیدوارم قدم‌های مثبت قبلی با قوت بیشتر ادامه یابد و اگر جایی نیاز به اصلاح وجود دارد، سریع‌تر اصلاح شود».
وی با تصریح بر قانون‌مداری و عمل در چارچوب قانون، بر برگزاری دوره‌های تخصصی مالی برای کارکنان امور دانشگاه تاکید کرد.
در بخش دیگر این مراسم، مهندس علییاری، مدیرکل سابق امور مالی دانشگاه در سخنان کوتاهی، با اشاره به اینکه چهار سال پیش در شرایط خاص مالی دانشگاه این مدیریت را پذیرفته بود، گفت: «از همه همکاران و مدیران دانشگاه برای همراهی و همکاری در دوره مدیریت خود قدردانی می‌کنم که موجب شدند اعتماد به کل مجموعه دانشگاه برگردد».
وی هم‌چنین، در ادامه ضمن ارایه گزارش کوتاهی از فعالیت‌های انجام شده در دوره تصدی مدیریت امور مالی دانشگاه، صدور احکام سه ساله برای روسای حسابداری، انضباط مالی و شفاف سازی، به‌روز کردن حسابرسی حساب‌های دانشگاه، تجمیع حقوق، سامان‌دهی اموال دانشگاه به صورت نظام‌مند، چاپ کتاب املاک وقفی دانشگاه، تغییر بانک، انتقال حقوق و آغاز اجرای حسابداری تعهدی را از جمله اقدامات  انجام شده در دوره تصدی خود در این مدیریت عنوان کرد.
دکترمهرانی، مدیرکل جدید امور مالی دانشگاه نیز در این مراسم، شفاف سازی، سامان‌دهی املاک و بیمه اموال، نظارت بر واحدها و دانشکده‌ها، طراحی و راه اندازی حسابرسی داخلی، جداسازی حسابداری و مدیریت مالی، اجرای حسابداری تعهدی و یکپارچه سازی و انضباط مالی را از برنامه‌های آتی خود در این مدیریت عنوان و بر تغییر نگاه و برنامه‌ریزی برای مدیریت هزینه‌ها برای جلوگیری از مشکلات بودجه‌ای تاکید کرد.
گفتنی است دکتر کاوه مهرانی عضو هیات علمی گروه حسابداری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران است که به مدت سه سال به این سمت منصوب شده است.
در پایان این مراسم، لوح تقدیر ریاست دانشگاه تهران و مسئولین سایر بخش‌ها، به مدیرکل سابق امور مالی دانشگاه اهداء شد.


( ۱ )