کسب جایزه کامستک ۲۰۲۱ توسط دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی استاد ممتاز دانشگاه تهران

تعداد بازدید:۵۶۳
دکتر علی اکبر موسوی موحدی، استاد ممتاز دانشگاه تهران موفق به کسب جایزه کامستک (Comstech) سال ۲۰۲۱ شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، کمیته دائم همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری کشورهای اسلامی (کامستک) همزمان با اعلام برندگان جوایز دو سالانه خود در سال ۲۰۲۱، دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی استاد ممتاز دانشگاه تهران را به عنوان یکی از برندگان جایزه کامستک (Comstech) سال ۲۰۲۱ معرفی کرد.
دکتر موسوی موحدی موفق به دریافت جایزه یک عمر تلاش در جهت ارتقای علم شیمی شده است.
این استاد ممتاز دانشگاه تهران، استاد مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک، رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک و عضو و رئیس انجمن بیوشیمی فیزیک ایران است.
در کارنامه علمی دکتر موسوی موحدی، تألیف ۱۹ جلد کتاب به زبان فارسی و یک کتاب به زبان انگلیسی انتشارات اشپرینگر، انتشار ۶۲۰ مقاله در نشریات پژوهشی بین‌المللی، یک ثبت اختراع در آمریکا (US Patent) و اتمام ۳۹ طرح تحقیقاتی بنیادی و کاربردی در سطح دانشگاهی، ملی و بین‌المللی می‌درخشد.
این استاد دانشگاه در سال ۱۳۶۹ جایزه بین‌المللی خوارزمی را دریافت کرد. در سال ۱۳۷۶ به عنوان استاد نمونه برگزیده شد. دریافت نشان درجه یک پژوهش دانشگاه تهران، شناخته شدن به عنوان دانشمند برجسته دانشگاه تهران، پژوهشگر ممتاز جشنواره پژوهش و فناوری کشور و استاد ممتاز دانشگاه تهران از جمله افتخارات این استاد نامی است. همچنین دکتر موسوی موحدی در سال ۱۳۸۲ به عنوان چهره ماندگار معرفی شد.
دکتر موسوی موحدی عضو پیوسته آکادمی علوم جهان (TWAS) و عضو پیوسته آکادمی علوم جهان اسلام است.

کلید واژه ها: کامستک دانشگاه تهران


( ۱ )

نظر شما :