نوع عضویت آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشکده فنی کاسپین در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ارتقا پیدا کرد

۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۲۱:۰۷ کد : ۲۵۲۲۱ اخبار اخبار توسعه‌ای خبر
تعداد بازدید:۲۹۹
وضعیت آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشکده فنی کاسپین دانشکدگان فنی دانشگاه تهران در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارتقا پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در پی بازدیدهای انجام شده از سوی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشکده فنی کاسپین دانشگاه تهران و بررسی فعالیت‌های این آزمایشگاه، عضویت این آزمایشگاه در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی از ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰ از حالت «عضو آزمایشی» به «عضو فعال» ارتقا پیدا کرد.

بر اساس این ارتقای وضعیت آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشکده فنی کاسپین، عملکرد این آزمایشگاه عضو شبکه آزمایشگاهی به صورت سالانه در کنار سایر مراکز عضو، ارزیابی و رتبه‌بندی خواهد شد.

این آزمایشگاه با دارا بودن تجهیزات تخصصی‌، خدمات آزمایشگاهی به دانشجویان، پژوهشگران و محققین دانشگاه‌ها و صنایع سراسر کشور ارائه می‌کند و زمینه‌های فعالیت آن شامل ارائه خدمات تحقیقات کاربردی به صنایع شیمیایی، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی است.

آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات دانشکده فنی کاسپین دانشکدگان فنی دانشگاه تهران مجهز به دستگاه‌هایی نظیر کروماتوگرافی ژل-تراوایی، کروماتوگرافی گازی، گرماسنج رویشی تفافضلی و تجزیه وزن‌سنجی گرمایی، اسمومتر فشار بخار، طیف‌سنجی مرئی- فرابنفش - نزدیک به مادون قرمز، سانتریفیوژ آزمایشگاهی، آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای، هموژنایزر اولتراسونیک، کوره تیوبی آزمایشگاهی، حمام اولتراسونیک، کوره الکتریکی و گرانروی سنج است.

ارتقای نوع عضویت این آزمایشگاه و بهره‌مندی آن از حمایت‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به امتیاز کسب شده در ارزیابی‌ها و بر اساس دستورالعمل‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی انجام می‌گیرد.

کلید واژه ها: دانشکده کاسپین آزمایشگاه پیشرفته آنالیز و تحقیقات


نظر شما :