تجلیل از آزادگان دانشگاه تهران در سالروز ورود آزادگان به کشور

۲۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۳ کد : ۲۵۲۲ اخبار اخبار فرهنگی-دینی
تعداد بازدید:۱۶۰۱
تجلیل از آزادگان دانشگاه تهران در سالروز ورود آزادگان به کشور

در سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور، در مراسمی با حضور رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه تهران، از آزادگان دانشگاه تجلیل شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم که صبح روز 27 مردادماه برگزار شد، ابتدا دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، در سخنانی ضمن تجلیل از آزادگان، به ویژه آزادگان دانشگاه تهران به پاس پایمردی خالصانه برای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، بر بازخوانی حماسه این دفاع و الگوسازی بر مبنای ارزش‌های ماندگار آن تاکید کرد.

در ادامه جلسه، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری، رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، ضمن تجلیل از آزادگان غیور کشور، از آزادگان دانشگاه تهران به صورت ویژه یاد نموده و آزادگان را به عنوان ذخایر انقلاب، «منابع قدرت جمهوری اسلامی ایران» برشمرد.

پس از سخنان دکتر کلانتری، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، در سخنانی ضمن تجلیل  از مقام والای آزادگان و تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن گفت: در خصوص ایثارگران و آزادگان، تاکنون بحث‌های فراوانی شده و آنچه که باید انجام شود عمل است و معنای این سخن این است که باید به صورت واقعی، به مسایل و مشکلات این عزیزان رسیدگی شود.

دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به این که آزادگان و ایثارگران در شرایط دفاع مقدس برای اعتلای کشور تلاشی خالصانه و توام با جانفشانی کردند، افزود: ما امروز در شرایط دفاع مقدس نیستیم، اما هدف، همان تعالی کشور است و در وضعیت جدید نیز، همانند گذشته، همه باید برای این هدف مقدس تلاش کنیم.

رییس دانشگاه تهران، قانون‌مداری را مهم‌ترین اصل در فعالیت‌های دانشگاه عنوان کرد و افزود: پشت به قانون کردن و اجتهاد به رای خود در انجام کارها، باعث افت کیفیت در نتیجه می‌شود؛ اگر در سال‌های دفاع مقدس موفقیتی بود، به این دلیل بود که روحیه ایثار و در یک خط بودن و اطاعت از قوانین و خطوط انقلاب روحیه غالب بود.

دکتر نیلی احمدآبادی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن دعوت از ایثارگران برای مشارکت جدی در امور دانشگاه افزود: یقین دارم ایثارگران به دلیل خلوصی که در نیت و عمل دارند، می‌توانند نقش برجسته‌ای در  پیشبرد اهداف دانشگاه داشته و منشاء خدمات بزرگ و ماندگار در دانشگاه باشند.

در بخش پایانی این نشست، جمعی از اعضای هیات‌علمی و کارکنان آزاده دانشگاه، به بیان مسایل و مشکلات خود پرداختند و سپس با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از سوی ریاست دانشگاه، از آزادگان دانشگاه تجلیل شد.