استاد برجسته دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران درگذشت

۲۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۷ کد : ۲۵۱۵ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۷۴
استاد برجسته دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران درگذشت

استاد برجسته دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران، صبح روز سه شنبه 20 مردادماه رخ در نقاب خاک کشید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر داود پارسا پژوه، استاد برجسته دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران، پس از یک دوره بیماری صبح دیروز درگذشت.

دکتر پارسا پژوه تحصیلات خود را در مقطع لیسانس در سال 1344 در دانشگاه تهران به پایان برد و برای ادامه تحصیل عازم فرانسه شد و در سال 1349 در رشته تکنولوژی چوب از دانشگاه علوم نانسی فرانسه فارغ التحصیل گردیده و پس از بازگشت به کشور در دانشگاه تهران مشغول به آموزش و خدمت شد.

شادروان دکتر پارسا پژوه علاوه بر فعالیتهای آموزشی موثر در دانشگاه تهران، مسئولیت‌های اجرائی مهمی نیز بر عهده داشت که از آن جمله می توان به چندین دوره ریاست دانشکده منابع طبیعی دانشگاه، معاونت اداری مالی دانشگاه، عضویت در هیات ممیزه مرکزی دانشگاه تهران در هفت دوره، عضویت در هیات ممیزه مرکزی دانشگاه‌ها در پنج دوره و معاونت آموزشی دانشگاه تهران اشاره کرد.

این استاد فقید علاوه بر این، عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و رییس شاخه صنایع چوب این فرهنگستان و نیز عضو شورای عالی پژوهشهای علمی کشور بود و سردبیری مجله منابع طبیعی را نیز بر عهده داشت.

مرحوم دکتر پارسا پژوه، در طول سالها فعالیت علمی، عناوین برجسته ای را کسب کرد که از جمله می‌توان به کسب عنوان استاد نمونه دانشگاههای کشور (1372) ، استاد برگزیده دانشگاه تهران (1371) و پژوهشگر برتر دانشگاه تهران (1370) اشاره کرد.

مراسم تشییع و تدفین این استاد فقید، صبح جمعه در بهشت زهرا برگزار و پیکر آن مرحوم در قطعه نام آوران آرام خواهد گرفت.

 هیات رییسه دانشگاه تهران، درگذشت این استاد برجسته را به کلیه همکاران دانشگاه و جامعه علمی کشور تسلیت می گوید. روانش شاد.


( ۲ )