با مشارکت وزارت میراث فرهنگی و کرسی یونسکو در کارآفرینی؛

اولین کنفرانس کارآفرینی اجتماعی با رویکرد گردشگری در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

تعداد بازدید:۱۷۱
رئیس اولین کنفرانس «کارآفرینی اجتماعی با رویکرد گردشگری» از برگزاری این کنفرانس در روز سه‌شنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰ با مشارکت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کرسی یونسکو در کارآفرینی در دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر جهانگیر یدالهی، رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و رئیس اولین کنفرانس کارآفرینی اجتماعی با رویکرد گردشگری، درباره اهداف این کنفرانس گفت: کارآفرینی اجتماعی، یکی از انواع کارآفرینی است که هدف آن پاسخ دادن و حل مسائل اجتماعی مانند فقر، بیکاری و انواع مشکلات اجتماعی دیگر است. بخش عمده‌ای از معضلات اجتماعی به فقر و بیکاری برمی‌گردد که «توسعه گردشگری» یکی از گزینه‌های موثر در کشور برای پاسخ به این مشکلات اجتماعی است.

رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در برشمردن انواع مختلف گردشگری، به گردشگری فرهنگی، قومی، تاریخی، مذهبی، سلامت، طبیعی، ورزشی و ... اشاره کرد و گفت: متاسفانه در ایران با وجود ظرفیت‌های بزرگی که در زمینه هر کدام از انواع گردشگری به منظور اشتغال‌زایی و درآمدزایی وجود دارد، آن‌طور که شایسته است به بهره‌برداری از ظرفیت‌های حوزه گردشگری توجه نشده است.

دکتر یدالهی افزود: با توسعه زیرساخت‌ها و کسب‌وکارهای گردشگری باید نرخ اشتغال در مناطق مختلف کشور افزایش پیدا کند و شاهد افزایش رفاه مردم در نقاط مختلف کشور باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برنامه هفتم توسعه کشور در حال تدوین است، به نظر می‌رسد که لازم است برای تاکید بر سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و توجه به بهره‌برداری از ظرفیت‌های این حوزه در برنامه هفتم، ادبیات‌سازی صورت گیرد.

دکتر یدالهی با یادآوری اینکه توسعه دانشگاه کارآفرین به عنوان محور کلیدی شعار دانشگاه تهران مدنظر رئیس دانشگاه تهران قرار دارد، اظهار کرد: همچنین افزایش مشارکت دانشگاه تهران در توسعه کشور و محرومیت‌زدایی، مورد تاکید است. در اولین کنفرانس کارآفرینی اجتماعی با رویکرد گردشگری، بنا داریم تا این پیام را به سیاستگذاران ارسال کنیم که ما می‌توانیم با توسعه انواع مختلف گردشگری، گام بزرگی در جهت رفع محرومیت و ایجاد رفاه و اشتغال‌زایی در کشور برداریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، اولین کنفرانس کارآفرینی اجتماعی با رویکرد گردشگری روز سه‌شنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰ در پنج محور «کارآفرینی اجتماعی و جامعه پایدار و هوشمند»، «کارآفرینی اجتماعی و گردشگری پایدار (اشتغالزایی، فقرزدایی، توانمندسازی و کاهش نابرابری)»، «توسعه مقاصد گردشگری پایدار، حفظ محیط زیست و مصرف بهینه آب»، «اقتصاد مشارکتی، نوآوری و فناوری‌های نوین در گردشگری پایدار» و «فرصت‌های کارآفرینانه در گردشگری ورزشی و سلامت» در محل دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

کلید واژه ها: دانشکده کارآفرینی کارآفرینی اجتماعی رویکرد گردشگری میراث فرهنگی کرسی یونسکو در کارآفرینی


( ۱ )

نظر شما :