بیانیه مشترک تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران که در مراسم وداع با شهدا

۲۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۱ کد : ۲۴۸۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۱۹
بیانیه مشترک تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران که در مراسم وداع با شهدا

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه‌ی مشترک تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران به مناسبت تشیع پیکرشهدای تفحص

ما ازخداهستیم همه، همه‌ی عالم از خداست، جلوه‌ی خداست، وهمه‌ی عالم به سوی او برخواهد گشت. پس چه بهتر که برگشتش اختیاری باشد و انتخابی، و انسان انتخاب کند شهادت را در راه خدا، و انسان اختیارکند موت را برای خدا، و شهادت رابرای اسلام.(امام خمینی، رحمه الله علیه)

هرپیکر گوهر مانندی که از عمق خاک سوزان خوزستان و از ژرفای زمین سرد کردستان به آغوش منتظر امت اسلامی بازمی‌گردد، عطرشهادت و داستان رشادت پاک‌ترین و خدایی‌ترین انسان‌ها را در فضای شهرمان می‌پراکند و بار دیگر دل عاشقان امام و ولایت را به روزگار آتش و خون، روزگار سرو قامتان دلاور، روزگار تعهد و خدمت به امت اسلامی و روزگار دوستی‌ها محبت‌ها و مهربانی‌ها، پیوند می‌دهد.
اینک بار دیگر در مقابل قطعه‌هایی از بهشت موعود ایستاده‌ایم. اشک در چشمانمان از وحشی‌گری دشمن و رنجی که براین یاران مظلوممان رفته، جاری است. از سوی دیگر غروری در جانمان از اینکه نام ایران اسلامی امروز با استناد به فرزندان دلاورش و مقاومت هشت ساله‌اش در برابر همه کفر جهانی، نامی تحسین برانگیز و محترم در تاریخ بشری است.
دیدار این‌باره‌ی ما با هودج نشینان نور و والانشینان قبیله‌ی منصور، شوری دیگر همراه دارد، شور زیارت پیکر غواصان دلاور کربلای4 که شهادت مظلومانه‌ی آنها جهان را در بهت فرو برد گواهی دیگراست بر حقانیت ملت ما در هشت سال دفاع مقدس.

ما تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران در جوار پیکرهای مطهرشهدای دفاع مقدس و دریادلان عرصه جهاد و شهادت‌، بار دیگر بر ادامه‌ی راه شهدای عزیز و پاسداشت ارزش‌های مقدسی که آنها جان خود را برای آن تقدیم بارگاه الهی کردند و نیز تلاش برای پیاده سازی رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در دانشگاه پیمان می‌بندیم و ازخداوند بزرگ سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سرافرازی امت شهید پرور آن را خواهانیم.

والسلام و علیکم

تشکل های اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران

 

                                                                            دوشنبه 25 خرداد ماه 1394