در دانشگاه تهران؛

سی‌وششمین نشست معاونین اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور برگزار شد

۳۰ آبان ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۳ کد : ۲۳۷۷۱ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۳۹۰
سی‌وششمین نشست معاونین اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور بعدازظهر شنبه ۲۹ آبان ماه با حضور معاونان اداری و مالی ۱۳ دانشگاه کشور به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد.
سی‌وششمین نشست معاونین اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی، سرپرست دانشگاه تهران در نشست معاونین اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور که به صورت حضوری و الکترونیکی برگزار شد، با اشاره به در جریان بودن مراحل تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها، گفت: خوشبختانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان مرتبط در سازمان برنامه و بودجه، رویکرد خوبی نسبت به دانشگاه‌ها دارند و با مسائل و چالش‌های دانشگاه‌های کشور در حوزه منابع مالی و بودجه‌ای آشنا هستند.

وی همچنین بر تدوین برنامه‌های مشخص توسط دانشگاه‌ها در راستای تحقق «دانشگاه حل مسئله» و پاسخگویی به نیازهای جامعه تاکید کرد.

سرپرست دانشگاه تهران در ادامه با ارائه پیشنهاد تعریف طرح‌ها و پروژه‌های مشترک و بزرگ بین‌دانشگاهی در کشور، اظهار کرد: دانشگاه‌ها با انجام فعالیت‌های مشترک آموزشی و پژوهشی بین‌دانشگاهی می‌توانند خدمات خود را در سطح کشور گسترده‌تر کنند و البته همین می‌تواند در زمینه جلب حمایت‌های مالی مؤثر باشد.

بر طبق این گزارش، دکتر احمد نوحه‌گر، معاون اداری و مالی دانشگاه تهران نیز در این نشست که بحث و بررسی درباره بودجه آموزش عالی در سال ۱۴۰۱ موضوع محوری آن بود، با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها در گام‌هایی در حال استقبال از بازگشایی حضوری هستند، ابراز امیدواری کرد که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با نگاه به الزامات بازگشایی حضوری و ارتقای کیفیت خدمات بخصوص در حوزه خدمات دانشجویی، به تدوین و تصویب بودجه دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۱ اهتمام داشته باشند.

کلید واژه ها: نشست معاونان اداری و مالی دانشگاه تهران


( ۲ )

نظر شما :