رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران خبر داد:

مرکز نوآوری تخصصی فولاد در کیش راه‌اندازی می‌شود

۳۰ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۴ کد : ۲۳۷۵۰ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۲۵۲
رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران از راه‌اندازی و پشتیبانی مرکز نوآوری تخصصی و حمایت از استارتاپ‌ها و هسته‌های فن‌آور در حوزه‌های صنعتی مورد نیاز شرکت فولاد هرمزگان خبر داد.
مرکز نوآوری تخصصی فولاد در کیش راه‌اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر مجید علی‌زاده، رئیس پردیس کیش دانشگاه تهران در حاشیه بازدید مدیران شرکت فولاد هرمزگان از این پردیس دانشگاهی و بررسی زمینه‌های همکاری راهبردی شرکت فولاد هرمزگان و پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، گفت: در حال حاضر، پنج شرکت در مرکز نوآوری پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران مستقر هستند. در گام اول برای راه‌اندازی و پشتیبانی مرکز نوآوری تخصصی مرتبط با صنایع فولاد، عضویت شرکت فولاد هرمزگان در مرکز نوآوری پردیس بین‌المللی کیش در حال مطالعه است.

دکتر علی‌زاده افزود: در صورت حضور شرکت فولاد هرمزگان در مرکز نوآوری پردیس بین‌المللی کیش، می‌تواند حمایت‌های خوبی برای ساخت دستگاه‌هایی که صنایع فولاد نیاز دارند، انجام دهد و در واقع نقش شتاب‌دهنده را ایفا کند.

رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران همچنین از پیشنهاد مطرح شده در جلسه با مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان برای راه‌اندازی یک مرکز تحقیقاتی مشترک خبر داد و گفت: بر اساس این پیشنهاد، قرار است مرکز تحقیقاتی مشترک بین پردیس بین‌المللی کیش و صنایع فولاد، مس و آلومینیوم جنوب کشور راه‌اندازی شود.

دکتر علی‌زاده همچنین فعالیت‌های مشترک دانشگاه و شرکت فولاد هرمزگان را در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و بین‌المللی‌سازی دانشگاه دانست.

مهندس عطاالله معروف‌خانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان نیز پس از بازدید از کارگاه طراحی صنعتی، آزمایشگاه مکاترونیک، تالار نوآوری و مرکز تن‌درستی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، بر گسترش فعالیت‌های مشترک پژوهشی و آموزشی با نگاه مساله‌محور تاکید کرد.

بر طبق این گزارش، در بازدید مدیران شرکت فولاد هرمزگان از پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، علاوه بر مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان؛ مهندس ندائی، معاون منابع انسانی؛ مهندس کاظمی، معاون تکنولوژی و توسعه؛ رنجبرفرد، مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی و مهندس زارع، مدیر متالورژی، طراحی و توسعه شرکت فولاد هرمزگان حضور داشتند.


نظر شما :