ملاقات رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه با معاون بین‌الملل دانشگاه تهران

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۷ کد : ۲۳۶۹ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۵۴۱
ملاقات رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه با معاون بین‌الملل دانشگاه تهران

محسن شجاع‌خانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه 18 اسفند 1393با دکتر قهرمانی معاون بین‌الملل دانشگاه دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار که با حضور آقای اسکندری مدیر کل برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی ، دکتر آخوندزاده مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی معاونت بین‌الملل دانشگاه برگزار شد آقای شجاع‌خانی با اشاره به دیدار معاون پژوهشی اسبق دانشگاه از کشور زیمبابوه و نیز امضای یادداشت تفاهم با مؤسسه فناوری حراره درخصوص پذیرش دانشجویان کشور مذکور در دانشگاه تهران بحث و تبادل نظر کرد. رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه ضمن تشریح شرایط جاری کشورزیمبابوه خواستار حمایت بیشتر دانشگاه تهران از برنامه های تبادل علمی و فرهنگی با کشور مذکور شد.
دکتر قهرمانی نیز با اشاره به سفر خانم اولیویا موچهنا وزیر آموزش عالی کشور زیمبابوه درخردادماه 1393 و ملاقات وی با سرپرست دانشگاه، گفت که دانشگاه تهران در زمینه‌های مختلف از جمله زبان وادبیات فارسی ، علوم مهندسی و علوم پایه و نیز پذیرش استادان زیمبابوه برای انجام فرصت مطالعاتی همچنین انتقال تجربه در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت ، پژوهش‌های عمده درخصوص آب ، محیط زیست ، انر‍ژی ، توسعه منابع انسانی و معدن و کشاورزی و تشکیل کارگروه‌های تخصصی اماده همکاری با کشور زیمبابوه است.
در ادامه رایزن فرهنگی اظهار داشت مواضع کشور زیمبابوه در مجامع بین‌المللی همواره درجهت حمایت از جمهوری اسلامی ایران بوده است و شایسته است مساعدت بیشتری از سوی مجامع علمی کشور بخصوص دانشگاه تهران صورت گیرد.