برگزاری حشن گرامیداشت هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه در کوی دانشگاه

۱۱ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۰ کد : ۲۳۴۵ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۰۱
برگزاری حشن گرامیداشت هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه در کوی دانشگاه
برگزاری حشن گرامیداشت هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه در کوی دانشگاه

جشن گرامیداشت هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه روز یکشنبه نهم اسفند ماه1393 ساعت 22-19 باحضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه، دکترمحمدرضا عارف عضو شورای انقلاب فرهنگی، دکتر سیداحمدرضا خضری مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و راوبط عمومی ،دکترحسن به‌نژاد رئیس سازمان خدمات دانشجویی،دکتر محمدباقر قهرمانی معاون بین‌الملل دکتر غلامرضا جمشیدیها و جمعی از مدیران و دانشجویان دانشگاه، شماری از رؤسای دانشگاه‌های خارجی در تالار شهید نوروزی کوی دانشگاه برگزار شد.
 در این مراسم نخست دکتر نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه تهران با تبریک هشتادمین سال تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران بر اهمیت کوی دانشگاه و تلاش مدیریت دانشگاه به پاسخگویی مناسب به مطالبات دانشجویان تاکید کرد. وی از حضور دکتر عارف به عنوان دانش آموخته ، ساکن کوی دانشگاه و رئیس اسبق دانشگاه تهران در این مراسم  ابراز خرسندی و سپاسگزاری کرد.
سپس دکتر عارف در این مراسم با تاکید بر جایگاه برجسته دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره کرد که ”دانشگاه تهران را نماد آموزش عالی کشور خوانده است “ وی در ادامه  افزود با توجه به جایگاهی که این دانشگاه در کشور دارد باید طرح ساماندهی این دانشگاه هرچه سریعتر انجام پذیرد. دکتر عارف همچنین با اشاره به نقش آفرینی دانشجویان دانشگاه تهران در تاریخ معاصرکشور، دانشجویان را به سعی و تلاش بیشتر و کمک به حل مسائل و پاسخ‌گویی به انتظارت و نیازهای جامعه فراخواند.
در پایان این مراسم کنسرت موسیقی سنتی توسط گروه رستاک اجرا شد که مورد توجه دانشجویان و حضار قرار گرفت.
شایان ذکر است پیش از برگزاری این مراسم ،نخست پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران و هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه در میدان اصلی کوی به اهتزاز درآمده و نسبت به آن ادای احترام شد. سپس آیین افتتاح موزه کوی دانشگاه که در بردارنده اشیاءو نمونه‌های تاریخی این مجموعه فرهنگی است،برگزار گردید.
شعر خوانی توسط دانشجوی شاعر خانم حلیمه جعفری دانشجوی دکتری تاریخ تمدن اسلامی ،نورافشانی در محوطه کوی و اهداء 80 جایزه نفیس  به 80 نفر از دانشجویان کوی دانشگاه از دیگر برنامه‌های این جشن بود .