نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی برگزیده دانشگاه تهران برگزار می شود

۱۰ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۹ کد : ۲۳۴۲ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۱۲۵۷
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی برگزیده دانشگاه تهران برگزار می شود
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی برگزیده دانشگاه تهران برگزار می شود

دکتر ناصر معصومی معاون پژوهشی دانشگاه تهران در نشست خبری که نهم اسفند1393 برگزار شد گفت: نمایشگاه یافته‌ها و دستاوردهای برگزیده پژوهش و فناوری دانشگاه تهران به مناسبت بزرگداشت هشتادمین سالگرد تصویب قانون تأسیس دانشگاه 11 تا 12 اسفند در پردیس مرکزی دانشگاه تهران برگزار می شود.
معاون پژوهشی دانشگاه گفت:بیش از 250 دستاورد پژوهشی برگزیده دانشگاه تهران در 102 غرفه در فضایی به وسعت دو هزار متر مربع در ضلع غربی دانشکده ادبیات و علوم انسانی به نمایش در می‌آید.
دکتر معصومی از ارائه بیش از 100 ایده در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و گفت:برای اولین بار 12 ایده برگزیده شامل 6 ایده دانشجویی و 6 ایده اعضای هیأت علمی معرفی خواهند شد.
رئیس پژوهشگاه دانشگاه تهران افزود:این دستاوردها در هفت حوزه علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، پزشکی و دامپزشکی، علوم اجتماعی و رفتاری، هنر و علوم انسانی ارائه می‌شود.
دکترمعصومی معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه تهران، آشنایی استادان، دانشجویان و دانشگاهیان از ظرفیت های یکدیگر به منظور افزایش همکاری های میان رشته ای، ایجاد انگیزه و امید و نشاط و نوآوری و خلاقیت در محیط دانشگاه، عرضه ظرفیت ها و قابلیت های دانشگاه تهران به مسوولان کلان کشور و استفاده از آن در جهت رفع نیازهای ملی را از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه برشمرد.
وی همچنین گسترش ارتباطات با بخش های برون دانشگاهی و در نتیجه عقد قراردادهای همکاری مشترک با آنها و حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان و تحقق اهداف تعریف شده در راستای تبدیل ایده به محصول و تجاری سازی را از دیگر اهداف این نمایشگاه عنوان کرد