انتخاب استاد دانشگاه تهران به‌عنوان عضو شورای اتحادیه بین‌المللی مطالعات جمعیتی

۰۸ آبان ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۲ کد : ۲۲۹۵۰ اخبار اخبار ستادی اخبار بین‌الملل خبر
تعداد بازدید:۵۷۵
روابط عمومی دانشگاه تهران: دکتر محمدجلال عباسی شوازی، استاد جمعیت‌شناسی دانشگاه تهران، برای دومین‌بار به‌عنوان عضو شورای اتحادیه بین‌المللی مطالعات جمعیتی انتخاب شد.

بر اساس نتایج انتخابات اتحادیه بین‌المللی مطالعات جمعیتی (IUSSP)، دکتر محمدجلال عباسی شوازی، استاد جمعیت‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، به‌عنوان یکی از اعضای شورای این اتحادیه، برای دوره چهار ساله ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ انتخاب شد.
اتحادیه بین‌المللی مطالعات جمعیتی از سال ۱۹۲۸ به‌منظور گسترش مطالعات علمی جمعیت‌شناسی در عرصه بین‌المللی تأسیس شد و تاکنون نقش ارزشمندی در شناخت مسائل جمعیتی و تدوین و ارزیابی سیاست‌ها و برنامه‌های جمعیتی داشته است. دبیرخانه IUSSP در شهر پاریس فرانسه مستقر است و در حال حاضر حدود ۱۶۰۰ متخصص جمعیت‌شناسی از ۱۲۰ کشور جهان در این اتحادیه عضویت دارند.
لازم به یادآوری است؛ دکتر عباسی شوازی، اولین جمعیت‌شناس ایرانی است که طی دو دهه گذشته، فعالیت‌های ارزشمندی در جهت توسعه آموزش و پژوهش جمعیت‌شناسی و تأسیس نهادهای علمی جمعیتی در عرصه ملی و بین‌المللی داشته است. ایشان یکی از بنیانگذاران انجمن جمعیت‌شناسی آسیا است و طی دو دوره در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ به‌عنوان نایب رئیس و رئیس انجمن جمعیت‌شناسی آسیا انتخاب شد. همچنین این استاد جمعیت‌شناسی، طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ ریاست انجمن جمعیت‌شناسی ایران را عهده‌دار بوده و در حال حاضر نیز عضو هیأت مدیره این انجمن است.

برای مشاهده خبر در وب‌سایت شورای اتحادیه بین‌المللی مطالعات جمعیتی به این پیوند مراجعه شود.

کلید واژه ها: اتحادیه بین‌المللی مطالعات جمعیتی دانشکده علوم اجتماعی


نظر شما :