برگزیدگان جایزه البرز دانشگاه تهران تقدیر شدند

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۸ کد : ۲۱۳۴۵ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۰
روابط عمومی دانشگاه تهران: یک استاد و دو دانشجوی دانشگاه تهران به‌عنوان برگزیدگان جایزه البرز در سال ۱۴۰۰، معرفی و تقدیر شدند.
برگزیدگان جایزه البرز دانشگاه تهران تقدیر شدند

در آئین اختتامیه اعطای جایزه البرز که (۱۹ شهریور) برگزار شد، از شش دانشمند برگزیده سال ۱۴۰۰ در رشته‌های مختلف که برگزیده جایزه بنیاد فرهنگی البرز شده‌اند، تقدیر به‌عمل آمد. دکتر رحمت ستوده قره‌باغ، استاد دانشکدگان فنی دانشگاه تهران، به پاس تلاش‌های شایسته علمی در ارتقای رشته مهندسی در ایران به‌عنوان دانشمند برگزیده سال ۱۴۰۰ این جایزه را دریافت کرد.
همچنین محمد امین وزیری‌راد، دانشجوی مقطع دکتری رشته مهندسی سیستم‌های انرژی دانشکده علوم و فنون نوین و اقبال سخاوتی، دانشجوی سال دوم دکتری برنامه‌ریزی محیط‌زیست پردیس البرز به‌عنوان برگزیدگان جایزه البرز معرفی شدند.
جایزه البرز که از جوایز با سابقه علمی و آموزشی کشور به شمار می‌آید، همه ساله به برندگانی در سطوح مختلف اعطا می‌شود و مهمترین بخش آن، تقدیر از دانشمندان برگزیده در رشته‌های مختلف است. در جایزه البرز سال ۱۴۰۰، ۵۹ نفر برگزیده شامل شش دانشمند، ۵۳ مخترع، طلبه و دانشجو معرفی و تقدیر شدند.
لازم به یادآوری است؛ بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان بااستعداد ایرانی، از طریق اعطای «جایزه بنیاد البرز» به همت مردی خیراندیش و نیک‌سیرت، مرحوم حسینعلی البرز تأسیس و وقف شده که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم طی سال‌های اخیر در قالب همایش‌های ملی با حضور مسئولان علمی و کشوری محقق شده است.

کلید واژه ها: جایزه البرز دانشگاه تهران


نظر شما :