با حضور صاحب‌نظران بین‌المللی؛

وبینار «مناظر کشاورزی واحه‌ای» برگزار شد

۰۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۱ کد : ۱۹۷۵۲ اخبار اخبار بین‌الملل خبر
تعداد بازدید:۴۴۳
روابط عمومی دانشگاه تهران: با حضور و سخنرانی صاحب‌نظران بین‌المللی، وبینار «مناظر کشاورزی واحه‌ای» در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد.

بنا بر گزارش دفتر مدیریت سبز دانشگاه، در وبینار بین‌المللی «مناظر کشاورزی واحه‌ای» که به‌صورت آنلاین در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد، پروفسور کارل استاینیتز، استاد برجسته و صاحب‌نام دانشگاه‌های هاروارد و یو‌سی‌ال (UCL)، به ایراد سخنرانی در خصوص برنامه‌ریزی و طراحی مشارکتی و مبتنی بر همکاری در مقیاس‌های محلی، منطقه‌ای و جهانی با رویکرد ژئودیزاین پرداخت و به پرسش‌های شرکت‌کنندگان در این رویداد از کشورهای مختلف پاسخ داد.

دکتر جاشوا زوینرت از دانشگاه نیوساوث‌ولز استرالیا (UNSW) و دکتر آلبرتو جیانی، محقق برجسته ایتالیایی و همکار سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی (FAO)، دیگر سخنرانان کلیدی این رویداد بودند.

این سمینار آنلاین، با حضور و به میزبانی دکتر مهدی خان‌سفید، عضو هیأت علمی رشته مهندسی فضای سبز دانشکده علوم و مهندسی کشاورزی دانشگاه تهران و متخصصانی از کشورهای ژاپن، ایتالیا، ایران، استرالیا، اتیوپی، کاستاریکا، کانادا و آمریکا و همراهی و همکاری چند مؤسسه و سازمان بین‌المللی از جمله فدراسیون بین‌المللی معماران منظر (IFLA) برگزار شد. دکتر کالین مرسر کلارک، رئیس کمیته سیاست و اقدام حرفه‌ای و دکتر کارلوس جانکیه‌ویچ، رئیس کارگروه کشاورزی و منظر و مهندس آرمین پرهیزی‌راد از منطقه خاورمیانه این فدراسیون بین‌المللی نیز در این سمینار به ارائه سخنرانی پرداختند. بر اساس اطلاعات ثبت‌نامی، بیش از ۲۰۰ شرکت‌کننده از حدود ۲۰ کشور جهان در این وبینار حضور داشتند.

ویدئو ضبط‌شده این وبینار از طریق سامانه بیان دانشگاه به نشانی https://bayan.ut.ac.ir/v/PJjrK قابل مشاهده است.


( ۱ )

نظر شما :

دکتر احمد مهدوی ۰۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۴
با تشکر فراوان، با توجه به وضعیت اقلیمی کشور و امکان زیاد گسترش بیا بانها در اینده ایران با توجه به پیشبینیها نیاز به بررسی بیشتر در مورد کشاورزی واحه ای در تلفیق با تولید محصول در محیطهای بسته، کشاورزی دیجیتال، و غیره داریم که در اینصورت صادر کننده بزرگ خوهیم بود.