جشنواره علمی و فناوری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرج برگزار شد

۰۴ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۶ کد : ۱۷۵۱ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۲۱۴۴
جشنواره علمی و فناوری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرج برگزار شد

جشنواره علمی و فناوری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با حضور دکترمحمود نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه تهران استادان و دانشجویان پردیس 28 دی در تالار مهدوی برگزار شد.
دکتر محمودنیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه تهران به جایگاه ویژه‌ی دانشگاه تهران در بعد علمی و پژوهشی اشاره کرده و افزود: رشد علمی کشور در تولید مقالات از دانشگاه تهران شروع شد. وی فارغ‌التحصیلان دانشگاه را بزرگترین سرمایه‌های هر دانشگاهی دانسته و تأکید کرد فارغ‌التحصیلان هستند که دانشگاه را اداره می‌کنند و جهت‌گیری دانشگاه را اصلاح می‌کنند و باید بپذیریم که دانشگاه در تعامل با جامعه رشد می‌کند و نباید فاصله‌ای بین دانشگاه و جامعه باشد و ما وظیفه داریم که دانشجوی کارآفرین تحویل جامعه دهیم.
در این مراسم همچنین دکتر علی سلاجقه ریاست پردیس ضمن تبریک ایام ربیع‌الاول و خیرمقدم به سرپرست دانشگاه تهران و شرکت‌کنندگان در این جشنواره ضمن اشاره به بعد پژوهش در آموزه‌های دینی و قرآن کریم اشاره کرد و گفت: باید از محیط آزمایشگاهی خارج شد و به دنبال علم در بیرون از محیط بسته و آزمایشگاهی رفت. ما باید در دانشگاه و جامعه به پژوهش و جایگاه پژوهش اهمیت ویژه ای قائل شویم. وی در ادامه به رشد پنج برابری تولید مقالات علمی اشاره کرده و ارتقاء طرح‌های کاربردی در دگرگونی علم را در مجموعه دانشگاه تهران خواستار شد. در ادامه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حاج آقا عباسی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پردیس گفت: امروز جایگاه علمی و مرجعیت علمی ما به گونه‌ای است که مقالات و دستاوردهای علمی کشور در دنیا دیده می‌شود و این باعث افتخار است ولی مهم‌تر از آن این مسئله است که تحقیقات و پژوهش‌های ما متناسب با نیازهای جامعه و پاسخگوی و تأمین کننده نیازهای کشور باشد. سپس دکتر نقوی معاون پژوهش و فناوری پردیس گزارشی از روند پژوهش و رشد مقالات علمی و پژوهشی پردیس ارائه کرد. در ادامه استادان پیشکسوت دانشکده علوم و مهندسی کشاورزی دکتر یزدی صمدی و دانشکده منابع طبیعی دکتر حسن احمدی سخنرانی کردند. در پایان مراسم از استادان و دانشجویان منتخب و برجسته حوزه پژوهش قدرانی به عمل آمد.


 

 


( ۲ )