دیدار سرپرست دانشگاه تهران با وزیر آموزش عالی آذربایجان

۲۹ آذر ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۷ کد : ۱۷۲۳ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۲۵۹
دیدار سرپرست دانشگاه تهران با وزیر آموزش عالی آذربایجان

دکتر نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه تهران به همراه دکتر سید احمدرضا خضری مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی ، دکتر محمدباقر قهرمانی معاون بین‌الملل دانشگاه، پاک آئین سفیر جمهوری اسلامی ایران و دکتر سید ابراهیم ابراهیمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو،26 آذر با میکائیل جباراف وزیر علوم جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار دکتر نیلی احمدآبادی ضمن ابلاغ دعوت دکتر فرهادی وزیر علوم جمهوری اسلامی ایران به وزیرعلوم جمهوری آذربایجان، از ایشان برای بازدید از ایران دعوت کرد، وی همچنین از دکتر جباراف برای شرکت در مراسم هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران دعوت بعمل آورد. سرپرست دانشگاه تهران در ادامه ضمن ارائه اطلاعات مختصری در مورد تعداد دانشجویان و رشته‌های دایر در دانشگاه تهران به موقعیت مناسب علمی و دارا بودن مراکز تحقیقاتی مطرح و پیشرفته دانشگاه تهران در زمینه‌های ژئوفیزیک، آب، نانو تکنولوژی و ... اشاره کرده و گفت: در دیدارها و مذاکرات رؤسای جمهور دو کشور به نظر می‌رسد موقعیت مناسبی برای توسعه روابط بوجود آمده است و تحقق بخشی از توافقات منوط به همکاری بین دانشگاههای دو کشور است و دانشگاه تهران آمادگی همکاری در زمینه‌های مختلف علمی از جمله انجام تحقیقات مشترک، تبادل استاد و دانشجو و برگزاری کنفرانس‌های علمی مشترک در حوزه‌های گوناگون علمی را با دانشگاه‌های آذربایجان دارد.
دکتر نیلی احمدآبادی گفت :در ایران همکاری‌های خوبی بین دانشگاه، دولت و صنعت بوجود آمده است و آماده هستیم در این مورد نیز تبادل تجربه کنیم. وی با اشاره به وجود پارک‌های فناوری در دانشگاه تهران گفت: در حال حاضر با وجود پارک‌های فناوری، دانشگاه تهران به سمت کار آفرینی حرکت می‌کند.
میکائیل جباراف وزیر علوم جمهوری آذربایجان نیز در این دیدارگفت: ما از پیشرفتهای دانشگاه تهران در سطح جهانی آگاه هستیم و جایگاه رفیع ایران در جهان را تبریک می‌گوییم و ما هم از همکاری های بین دانشگاه تهران با دانشگاههای آذربایجان حمایت می‌کنیم.
وزیر آموزش عالی آذربایجان گفت: قبل از استقلال آذربایجان و در سیستم آموزشی شوروی سابق آموزش ها هیچ تناسبی با بازار کار نداشت ولی امروز در صدد هستیم نیازهای بازار آذربایجان را با امور تحصیلی تطبیق بدهیم.
وی در پایان باردیگر آمادگی و حمایت وزارت علوم جمهوری آذربایجان برای تسهیل مناسبات و روابط دانشگاه های تهران و باکو را اعلام کرد

.