معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کرد

۱۰ آذر ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۹ کد : ۱۶۹۹ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۸۶
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کرد

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، به همراه هیأت رئیسه دانشگاه تهران و جمعی از مسئولان، 10 آذر از قسمت‌های مختلف این پارک علم و فناوری دانشگاه تهران  بازدید کردند.
در ادامه این بازدید، دکتر نیلی احمد آبادی،سرپرست دانشگاه تهران، طی یک نشست گزارشی از توانمندی‌های دانشگاه تهران ارائه کرد و گفت: این دانشگاه یک مرکز جامع است که تمام رشته‌ها و نیز قوی‌ترین حوزه ‌های علوم انسانی را دارد.
وی افزود: تحولی در کشور صورت نمی‌گیرد، مگر با تحول اساسی در حوزه علوم انسانی،اگر تا‌کنون در دیگر زمینه‌ها پیشرفت فابل توجهی نداشته‌ایم، به خاطر کاستی‌ها در علوم انسانی و مدیریت است.
دکتر نیلی ضمن اشاره به توانایی‌های بالقوه دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه اولین مرکزی است که موضوع کارآفرینی را مطرح کرد و اکنون تصمیم دارد تا ساز وکارهای خود را در راستای کارآفرین شدن تغییر دهد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این نشست گفت: مهم‌تر از زیرساخت فیزیکی زیرساخت فکری است که باید در پارک‌های علم و فناوری ایجاد شود، یعنی، باید فکر ایجاد کنیم و رویکردها به سوی استفاده از تکنولوژی برود.
 دکتر ستاری با اشاره به اینکه اکنون جهتگیری‌های مثبتی در اقتصاد دانش بنیان انجام شده است گفت: ما باید به سمتی و سویی پیش برویم که فرهنگ یک دانشگاه کارآفرین در پارک‌های علم و فناوری ایجاد شود.
 دکتر سورنا ستاری با اشاره به اینکه  پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از جمله مراکز پیشرو در اقتصاد دانش بنیان است افزود: با اینکه این پارک هنوز با استانداردهای سایر پارک‌ها فاصله دارد، ولی در سال گذشته فعالیت‌هایی در این مرکز صورت گرفته است و ما با تغییر نگرش‌ها به سوی ایجاد یک دانشگاه کارآفرین موافق هستیم و در این زمینه حمایت‌های لازم را از پارک علم و فناوری خواهیم کرد.
ستاری گفت: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با توجه به جایگاه علمی‌ای که دارد باید در مدیریت جدید وزارت علوم همکاری نزدیکی با این معاونت داشته باشد.
وی افزود: در بودجه سال آینده نیز برای پارک ها و صندوق نوآوری افزایش بودجه خواهیم داشت ضمن اینکه از دانشگاه تهران می‌خواهیم که به کشف و پرورش ایده ها بپردازد، اقتصاد در ایده ها خوابیده است و ثروت تولید می کند.
گفتنی است: در این نشست دکتر صدیق، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، گزارشی از  فعالیت‌های انجام شده ارائه کرد.