دومین روز استقبال از نو دانشجویان دانشگاه تهران

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۲۱:۴۸ کد : ۱۶۲۳ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۱۳۷۳
دومین روز استقبال از نو دانشجویان دانشگاه تهران

 

  اینجا بوی مهر می آید

 

24 شهریور دانشگاه تهران در دومین روز استقبال از نو دانشجویان حال و هوای دیگری داشت.

 

دانشجویانی که در پردیس‌های کشاورزی و منابع طبیعی؛ علوم و پردیس ابوریحان و دانشکده جغرافیا پذیرفته شده بودند، برای انجام امور ثبت نام و آشنایی بیشتر با دانشگاه به همراه والدین و برخی با تمام اعضای خانواده خود در دانشگاه حضور یافتند.

 

دانشجویانی که با چهره‌های خندان و برخی کمی نگران آمده بودند تا در بهترین و قدیمی‌ترین دانشگاه ایران ثبت نام کنند ؛ برخی جزو انتخاب نخستشان بوده و برخی انتخاب چندم اما همگی از اینکه در دانشگاه تهران پذیرفته شده بودند احساس غرور می‌کردند و می‌گفتند خیلی خوشحالند که در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند.

 

از خستگی چهره برخی و وسایل همراهی که داشتند می‌شد فهمید بعضی از آن‌ها از شهرها و راه‌های دوری آمده‌اند اما خستگی چهره و راه با استقبال خوبی که از آن‌ها شده بود ، بزودی از چهره‌هایشان زدوده می‌شد.

 

پدر و مادری از خطه سرسبز مازندران که فرزندشان در رشته محیط زیست پذیرفته شده ، نحوه برخورد ثبت نام کنندگان و استقبال را بسیار خوب ارزیابی کردند و گفتند رفتارشان بسیار خوب و عالی بود.

 

پدری از شیراز که برای همراهی فرزندش رنج سفری طولانی را بر جان خریده تا فرزندش را در این خاطره به یادماندنی همراهی کند با صمیمیتی فوق‌العاده، تمام سپاس خود را نثار مسئولان دانشگاه می‌کند و می‌گوید فرزندم در رشته مهندسی کشاورزی پذیرفته شده و همه روند بسیار خوب و رضایت بخش بوده است.

 

والدین یکی از نو دانشجویان از سبزوار نیز با ابراز خرسندی از برنامه‌هایی که در دانشگاه ویژه دانشجویان جدید اجرا شده، از کندی ثبت نام اینترنتی گله‌مند بود.

 

والدینی که به سالن شهید چمران پردیس دانشکده‌های فنی آمده‌اند تا در جلسه‌ای که برای والدین برگزار شده شرکت کنند اما برخی نیز دم را غنیمت شمرده در زیر سایه درختان 80 ساله دانشگاه خستگی راه و سفر را از تن به در می‌کنند اما وقتی می‌گویم خبرنگار دانشگاهم و از روند ثبت سئوال می‌پرسم پدر و مادری با لبخند می‌گویند خسته نباشید همه چیز خوب بود از برخورد خوب مسئولان و دانشجویانی که برای همراهی نو دانشجویان با آنان همراه شده‌اند ابراز رضایت و قدردانی می‌کنند.

 

اما گوشه دیگر دانشگاه در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی حال و هوای دیگری داشت بیش از 800 نو دانشجو با حضور دکتر نیلی احمدآبادی ،سرپرست دانشگاه،حجت الاسلام و المسلمین دکتر کلانتری رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ،دکتر قمصری معاون آموزش ،،دکترخضری،مشاور رئیس مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی، دکتر جمشیدیها، معاون فرهنگی،دکتر گلدانساز ، معاون اداری و مالی  ،دکتر گل محمدی، مدیرکل امور فرهنگی و امور اجتماعی دانشگاه و دکتر سلاجقه رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در جلسه‌ای شرکت داشتند تا بیشتر با مسئولان و دانشگاه تهران آشنا شوند.

 

در سالنی که مملو بود از یاد بزرگان و اندیشمندان دانشگاه تهران ، بزرگانی که یاد و نامشان در تاریخ دانشگاه و ایران ماندگار خواهد بود بزرگانی چون بدیع‌الزمان فروزانفر، احمد بیرشک، روح‌الامینی،باستانی پاریزی، تمدن جهرمی،دینانی،رواقی،حق شناس،کریمی،گنجی، مجتهدی،ممیز،مفتح،مطهری و ده‌ها نام دیگر که وقتی تصویرشان در سالن پخش می‌شد دانشجویان با تشویق‌های خود نسبت به این نام‌های بزرگ ادای احترام می‌کردند.

 

پخش قطعه" ای شهید"ساخته مرحوم محمدرضا لطفی ، با اجرای رضا مازندرانی یادآور ایام هفته دفاع مقدس بود و حال و هوای ویژه‌ای به سالن داد . آناهیتا امیدی فرزندی از خطه ایلام که 8 سال در معرض جنگ نابرابر دشمن متجاوز با افتخار ایستادگی کرد:"می‌گوید به خاک وطنم عشق می‌ورزم و تمام عمرم می‌خواهم به وطنم خدمت کنم" .وی که با رتبه 102 در رشته سنجش از دور دانشگاه و در انتخاب اول خود در دانشگاه تهران پذیرفته شده روند استقبال و پذیرش را این‌گونه توصیف می‌کند:" خیلی عالی،منظم ،سازمان یافته و بدون مشکل". وی می‌افزاید:"به دانشگاه تهران مثل یک هدف نگاه می‌کردم که می‌خواستم به ان برسم و از اینکه در این رشته و در دانشگاه تهران قبول شدم احساس افتخار می‌کنم".امیدی ادامه داد:" من به شهرم ایلام افتخار می‌کنم و دلم می‌خواهد بعد از پایان تحصیلیم به ایلام برگردم و در این شهرم ایجاد اشتغال کنم".

 

غزاله پونکی،سمیه معصوم پور، مائده فرخی نیز با ابراز خوشحالی از قبولی در دانشگاه تهران از روند ثبت نام و استقبال رضایت کامل داشتند. مائده فرخی در رابطه با نزدیکی به ایام هفته دفاع مقدس گفت:"این روزها بیشتر احساس وظیفه می‌کنیم و باید برای کشورمان بیشتر تلاش کنیم".

 

مرتضی وحیدی که در رشته مهندسی ماشین‌های صنایع غذایی پردیس ابوریحان پذیرفته شده با ابراز رضایت از رشته قبولی خود گفت: احساس بسیار خوبی دارد . وحیدی افزود:"با شنیدن سرود ملی ایران و سرود ای ایران نسبت به وطنم احساس غرور می‌کنم".

 

امین جهانی،محمدحسام نیک پی و امین جهانی نیز در گفتگوی کوتاهی از روند استقبال از نو دانشجویان و قبولی در دانشگاه تهران ابراز رضایت کردند.

 

دکتر نیلی احمد آبادی ،سرپرست دانشگاه نیز در جمع نو دانشجویان ضمن خوش آمدگویی به آنان گفت:"ما افتخار می‌کنیم که در 80 سالگی دانشگاه تهران پذیرای جمعی از جوانان برومند،با اخلاق و عاشق خدمت به کشور و ملت هستیم".

 

سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به رتبه 350 دانشگاه تهران در بین دانشگاه‌های جهان گفت:" قطعاً رتبه دانشگاه برتر از این است اما به دلیل محدودیت ارتباطات بین‌المللی این رتبه‌ها به خوبی منعکس نمی‌شود".

 

وی در بخشی از سخنان خود خطاب به دانشجویان افزود:"امیدوارم همه شما عزیزان بتوانید از امکانات و فرصت‌های که دانشگاه در اختیار شما قرار می‌دهد به خوبی استفاده نمایید". سرپرست دانشگاه با تاکید بر اینکه مشکلات کشور باید در دانشگاه حل شود تصریح کرد:"برای این کار صرف داشتن مدرک کافی نیست و باید دانش لازم را برای حل مشکلات داشت".

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن خیر مقدم به دانشجویان ورودی جدید تقوا و ایمان را مهم‌ترین عامل موفقیت نامید و بر رعایت این نکته از سوی دانشجویان تاکید کرد.

 

دکتر کلانتری همچنین گفت:"نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در کنار سایر مسئولان دانشگاه آماده کمک به دانشجویان در زمینه‌های مورد نیاز است".

 

 

پایان بخش مراسم امروز نیز ادای احترام به ساحت مقدس شهدای جنگ تحمیلی بود و دانشجویان با حضور در مقبره شهدای گمنام نسبت به تمامی شهیدان دوران دفاع مقدس ادای احترام کردند. گفتنی است نو دانشجویان پس از صرف ناهار نماز جماعت ظهر و عصر را در مسجد دانشگاه تهران اقامه کردند.