بر اساس گزارش بنیاد حامیان دانشگاه

کمک ۲.۴ میلیاردی صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری به بیش از یک هزار دانشجو و دیگر فعالیت‌های علمی-آموزشی

تعداد بازدید:۴۵۵
روابط عمومی دانشگاه تهران: بنیاد حامیان دانشگاه اعلام کرد که صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری، مبلغی بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان در حمایت از ۱۰۳۶ دانشجوی برتر، آموزش از راه دور، بهداشت و درمان و تجهیز واحدهای دانشگاه تهران در طی ۲ سال گذشته اختصاص داده شده است.

بر اساس گزارش بنیاد حامیان دانشگاه تهران، از خرداد سال ۱۳۹۷ تا پایان اسفند ۱۳۹۹، منافع حاصل از صندوق نیکوکاری معادل ۲ میلیارد و ۴۴۴ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۳۶۰ تومان بوده است، که این منافع حاصله از صندوق در بازه زمانی مذکور در بخش‌های زیر تخصیص یافته است:

  1. بورسیه ۳۹۸ دانشجوی برتر دانشگاه تهران به مبلغ ۵۲۸ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان.
  2. حمایت از ۶۳۹ دانشجوی متقاضی دانشگاه به مبلغ ۸۴۶ میلیون و ۲۸ هزار تومان.
  3. حمایت از ایده‌های کارآفرینانه دانشجویان دانشگاه به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان.
  4. تجهیز و بهسازی ساختمان‌های دانشگاه به مبلغ ۶۱۷ میلیون و ۹۱۸ هزار تومان.
  5. حمایت از صندوق مددکاری دانشگاه تهران به مبلغ ۱۴۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان.
  6. حمایت از نشریات علمی دانشجویی دانشگاه تهران به مبلغ ۸۵ میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۰۰ تومان.
  7. حمایت از بهداشت و درمان به مبلغ ۱۹ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان.


لازم به یادآوری است که صندوق نیکوکاری دانشگاه با حمایت خیّرینی از دانش‌آموختگان، کارکنان، اعضای هیأت علمی و سایر دوست‌داران دانشگاه تهران، در سال ۱۳۹۵ با نیت حمایت از دانشجویان و دانشگاه تهران راه‌اندازی شد و در خرداد سال ۱۳۹۷ مدیریت اجرای صندوق به بنیاد حامیان دانشگاه تهران سپرده شد.
هدف اصلی تأسیس این صندوق، جمع‌آوری کمک‌های اشخاص خیّر و نیکوکار و تشکیل سبدی از دارایی‌های آنان است. این سبد به نحوی مدیریت می‌شود که منافع حاصل از آن در امور نیکوکارانه‌ای از قبیل کمک هزینه خرید کتاب، کمک هزینه انتشار مجلات علمی پژوهشی داخلی و بین‌المللی، حمایت از تحصیل دانشجویان ممتاز، حمایت مالی از پایان‌نامه‌های ممتاز، پرداخت وام قرض‌الحسنه به دانشجویان واجد شرایط، تأمین معاش دانشجویان واجد شرایط و نیز کمک به تجاری‌سازی دانش صرف شود.
گفتنی است صندوق «سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران» اولین صندوق نیکوکاری دانشگاهی، یکی از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت و دارای سود تضمین شده است.

خیرین نیک‌اندیش و گرانقدر جهت کمک به صندوق نیکوکاری دانشگاه تهران می‌توانند مبلغ اهدایی خود را به شماره حساب ۸۳۹۲۹۰۶۳۵۹ به نام اندوخته نیکوکاری نزد بانک ملت شعبه دانشگاه تهران واریز نمایند.

کلید واژه ها: بنیاد حامیان دانشگاه تهران صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری دانشجوی برتر آموزش از راه دور بهداشت و درمان


نظر شما :