مراسم معارفه معاون پژوهش دانشگاه تهران برگزار شد

۲۱ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۶ کد : ۱۵۷۳ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۲۵
مراسم معارفه معاون پژوهش دانشگاه تهران برگزار شد

مراسم معارفه دکتر معصومی به عنوان معاون پژوهش دانشگاه و تجلیل از دکتر عمو عابدینی معاون سابق 20 مرداد با حضور سرپرست و جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه در تالار امیرکبیر برگزار شد.

دکتر نیلی احمد آبادی در این مراسم با تجلیل از دکتر معصومی برای پذیرش این مسئولیت و از زحمات دکتر عمو عابدینی در دوره این مسئولیت قدردانی کرد.

سرپرست دانشگاه با اشاره به اهمیت تولید دانش گفت: پژوهش نیروی محرکه تولید دانش است. وی با اشاره به رشد علمی در کشور گفت: تحول بنیادین در طول 20 سال در حوزه پژوهش روی داده و از لحاظ عملکرد و رشد چشمگیری داشته است.

دکتر نیلی احمد آبادی در ادامه بر تقویت نهادهای پژوهشی چون پارک علم و فناوری تأکید کرد. وی همچنین به نقش تحصیلات تکمیلی در پژوهش اشاره کرد و افزود: پایاننامهها بهترین و ارزانترین فعالیت پژوهشی در دانشگاه است. سرپرست دانشگاه با تأکید بر کیفیت و اثرگذاری این پایان نامه ها در جامعه گفت: اگر پایان نامه ها و نهادهای پژوهشی دانشگاه یک همگرایی داشته باشند و فعالیت ها جدی تر صورت گیرد ما شاهد یک جهش خواهیم بود.

سرپرست دانشگاه افزود: دانشگاه تهران به علت قدمت و پختگی بیشتری که دارد مسئولیت بزرگی در امر پژوهش دارد.

دکتر نیلی احمد آبادی در پایان گفت: برای اثر بخشی فعالیت های پژوهشی دانشگاه پیش بینی های صورت گرفته و در دستور کار در هیئت رئیسه قرار گرفته و امیدواریم در دستور کار هیئت امناء هم قرار گیرد.

در این برنامه دکتر قاسم عموعابدینی گزارشی از فعالیت های خود ارائه داد و دکتر معصومی نیز در سخنانی به برنامه های آینده پژوهش اشاره کرد.

این برنامه با اهدا لوح سپاس و هدایای به دکتر عموعابدینی پایان یافت.

گفتنی است دکتر معصومی دانش آموخته دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر ازدانشگاه واترلو کانادا و استاد تمام دانشکده برق و کامپیوتر پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران میباشد که از مسئولیتهای وی میتوان به رئیس پارک علم وفناوری دانشگاه تهران، معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر؛ مدیر گروه الکترونیک دانشکده برق و کامپیوتر پردیس دانشکدههای فنی دانشگاه تهران اشاره کرد.