روز شمار تاریخی دانشگاه تهران ویژه سال ۱۴۰۰ منتشر شد

۲۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۲ کد : ۱۵۵۴۸ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۶۳۰
روابط عمومی دانشگاه تهران: روز شمار تاریخی دانشگاه تهران ویژه سال ۱۴۰۰ منتشر شد.
روز شمار تاریخی دانشگاه تهران ویژه سال ۱۴۰۰ منتشر شد

اداره کل روابط عمومی دانشگاه تهران، به رسم سنت سال‌های اخیر و با هدف بازنمایی بخشی از میراث غنی علمی و تمدنی و نیز نقش‌آفرینی مؤثر دانشگاه تهران در عرصه‌های مختلف توسعه‌ای اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اقدام به تدوین مجموعه‌ای تحت عنوان «روزشمار تاریخی دانشگاه تهران» کرده است.
این روزشمار تاریخی به عنوان یک اثر فاخر، حاوی فرازهای مهمی از تحولات و دستاوردهای علمی، تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در دانشگاه تهران از ابتدای تأسیس تاکنون می‌باشد.
مروری بر اهمّ رویدادهای تاریخی دانشگاه از زمان تأسیس آن تاکنون، معرفی برخی از چهره‌های برجسته و مفاخر برخاسته از این دانشگاه، نمایش نقش‌آفرینی و پیش‌گامی دانشگاه تهران در تحولات علمی، پژوهشی و فناورانه کشور و نیز حضور گسترده و تأثیرگذار در محافل علمی، تحقیقاتی و فناوری منطقه‌ای و بین‌المللی، عمق پویایی و بالندگی دانشگاه را برای دوستدارانش بازنمایی می‌کند.
فراتر از تحولات تاریخی، این اثر مزیّن به اسامی «مفاخر و مشاهیر» دانشگاه تهران نیز هست. زینت‌بخش پایانی این روزشمار تاریخی نیز، لیست اسامی «شهدای معظم» دانشگاه تهران، اعم از اساتید، کارمندان و دانشجویان شهید است که ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان، بر روح بلند یکایک این عزیزان درود می‌فرستیم.

ضمن قدردانی از تلاش‌ها و کوشش‌های تمامی کسانی که از گذشته تاکنون در ارتقای جایگاه دانشگاه تهران نقش‌آفرینی کرده‌اند و در آینده نیز برای توسعه و تعالی دانشگاه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند ورزید، آغاز سال ۱۴۰۰ را به یکایک دانشگاه تهرانی‌ها (دانشجویان، اعضای هیئت علمی، کادر اداری، دانش آموختگان و تمامی دوستداران این دانشگاه) تبریک می‌گوئیم.
 

برای دریافت فایل نسخه الکترونیکی روزشمار تاریخی دانشگاه تهران، ویژه سال ۱۴۰۰، کلیک کنید. (۱۷۹ MB)

برای دریافت فایل نسخه الکترونیکی روزشمار تاریخی دانشگاه تهران، ویژه سال ۱۴۰۰، کلیک کنید. (۱۳.۴ MB)

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۰

کلید واژه ها: روزشمار تاریخی دانشگاه تهران اداره کل روابط عمومی


( ۱۲ )

نظر شما :

محمود موسوی مشهدی ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۹:۳۶
بسیار کار ارزشمندی است.اینگونه آثار بخشی از تاریخ پر افتخار دانشگاه تهران می باشد.