از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

دو طرح دانشگاه تهران در فهرست طرح‌های صنعتی برگزیده کشور قرار گرفت

تعداد بازدید:۲۱۲۳
روابط عمومی دانشگاه تهران: دو طرح دانشگاه تهران از سوی معاونت پژوهشی و فناوری دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در فهرست طرح‌های صنعتی برگزیده کشور قرار گرفت.

 دو طرح شبیه‌سازی آیروترمودینامیکی توربین گاز 40MGT و خدمات مشاوره پژوهشی طراحی و ساخت اینورتر فتوولتائیک سه فاز متصل به شبکه با توان ۱۰ کیلو وات که توسط محققان دانشگاه تهران انجام شده است، در فهرست طرح‌های صنعتی برگزیده کشور قرار گرفت.
طرح شبیه‌سازی آیروترمودینامیکی توربین گاز 40MGT، توسط دکتر وحید اصفهانیان، عضو هیأت علمی دانشکده مکانیک پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران انجام گرفته است. بر اساس این طرح، کلیه زیرساخت‌های نرم‌افزاری مورد نیاز جهت طراحی اجزای اصلی توربین گاز برای برآورد دقیق از تخمین عملکرد هر جز شامل ورودی، کمپرسور، محفظۀ احتراق، توربین و نازل و همچنین برآوردی از عملکرد کلی توربین محاسبه می‌شود که این محاسبات باید هم در نقطه طراحی و هم در نقاط خارج طرح (Off Design) انجام شود.
همچنین طرح خدمات مشاوره پژوهشی طراحی و ساخت اینورتر فتوولتائیک سه فاز متصل به شبکه با توان ۱۰ کیلو وات، توسط دکتر شاهرخ فرهنگی، عضو هیأت علمی پیشکسوت دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران انجام گرفته است. بر اساس این طرح، اینورتر فتوولتائیک متصل به شبکه یکی از اجزای اصلی نیروگاه‌های فتولتائیک است که استحصال انرژی از مزارع خورشیدی و تزریق آن به شبکه برق را به عهده دارد. در این طرح، طراحی و ساخت یک اینورتر فتوولتائیک متصل به شبکه سه فاز با توان ۱۰ با توجه به چالش‌های کاهش جریان مد مشترک، کنترل توان راکتیو و گذر از خطای کمبود ولتاژ کیلووات انجام شده است.
لازم به ذکر است، دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر ساله اقدام به شناسایی و تدوین قراردادهای برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور می‌کند. در سال جاری نیز نزدیک به ۱۲۰ طرح از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها وزارت علوم، جمع‌آوری شده که ماحصل آن در مجموعه‌ای تحت عنوان «طرح‌های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور» تدوین شده است.
برای مشاهده گزارش کامل طرح‌های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور به این پیوند مراجعه شود.

کلید واژه ها: طرح صنعتی برگزیده برگزیده کشور پردیس دانشکده‌های فنی ارتباط با جامعه و صنعت


( ۸ )

نظر شما :