با حضور معاون بین‌الملل دانشگاه:

مدیرکل جدید اداره اعضای هیأت علمی و دانشجویان بین‌الملل دانشگاه تهران معرفی شد

۲۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۷:۴۲ کد : ۱۳۹۰۷ اخبار اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۰۳
روابط‌عمومی دانشگاه تهران: در مراسمی که صبح امروز ۲۳ آذرماه با حضور معاون، مدیران و کارکنان معاونت بین‌الملل در تالار امیرکبیر برگزار شد، از تلاش‌های دکتر افشین آخوندزاده در دوره مدیریت اداره کل اعضای هیأت علمی و دانشجویان بین‌الملل دانشگاه قدردانی و دکتر معصومه ملک به عنوان مدیر جدید این اداره کل معرفی شد.

دکتر محمد حسین صراف‌زاده، معاون بین‌الملل دانشگاه در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های دکتر آخوندزاده در دوره مدیریت وی در اداره کل اعضای هیأت علمی و دانشجویان بین‌الملل دانشگاه از وی به عنوان فردی متواضع، دلسوز و با اخلاق یاد کرد که با همین ویژگی‌های اخلاقی در جهت ارائه خدمات شایسته و درخور شأن دانشگاه به دانشجویان و اعضای هیأت علمی بین‌المللی که میهمان دانشگاه بودند تلاش کردند.
وی افزود: «اداره کل اعضای هیأت علمی و دانشجویان بین‌الملل دانشگاه از ادارات مهم دانشگاه است؛ چرا که بخشی از فعالیت آموزشی و فعالیت بین‌المللی دانشگاه برعهده این معاونت است و انتخاب خانم دکتر ملک نیز با توجه به تجربه ایشان در هر دو حوزه معاونت آموزشی پردیس علوم و فعالیت‌های بین‌المللی بوده است».
معاون بین‌الملل دانشگاه گفت: «امیدوارم با بهبود و اصلاح فرایندها در تعامل با معاونت آموزشی مشکلات آموزشی بخش بین‌الملل دانشگاه را کم‌تر کنیم».
وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد دکتر ملک بتوانند با توانا‌یی که در بعد آموزشی و بین‌المللی دارند روندهای جدید و متناسب با دوره شیوع بیماری کووید ۱۹ و تبدیل این چالش به فرصت ایجاد کنند.
دکتر معصومه ملک، مدیرکل اداره اعضای هیأت علمی و دانشجویان بین‌الملل دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به برنامه‌های آتی خود در این اداره کل، گفت: «فعالیت در این اداره کل به لحاظ تکریم ارباب رجوع از حساسیت بالایی برخوردار است؛ چرا که دانشجویان خارجی سفیران انتقال فرهنگ و تمدن ایرانی به کشورهای خود هستند، بنابراین همانگونه که پیش‌تر نیز این تکریم صورت می‌گرفت همچنان با همان حساسیت پیگیری خواهیم کرد».
دکتر ملک با اشاره به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع کووید ۱۹، این شرایط را یک فرصت برای گسترش فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه عنوان کرد و افزود: «با توجه به برخی مسائل از قبیل هزینه سفرهای همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌الملل و مسائل دیگر باید از فرصت پیش آمده در جهت گسترش فعالیت‌های مجازی در راستای تعاملات و اهداف بین‌المللی دانشگاه استفاده کنیم».
وی همچنین به تعامل با نهاد‌های بین‌المللی مستقر در ایران از قبیل اکو و دفاتر دیگر UN تاکید کرد و افزود: «باید از امکانات نهاد‌های مالی بین‌المللی مثل بانک توسعه اسلامی و بانک جهانی برای پیشبرد اهداف بین‌المللی دانشگاه استفاده کنیم».
مدیرکل اداره اعضای هیأت علمی و دانشجویان بین‌الملل دانشگاه در پایان بر بهره‌گیری از افراد و ایده‌های خلاق و نوآور در راستای معرفی هرچه بهتر دانشگاه تهران در منطقه و جهان تاکید کرد.
دکتر آخوندزاده نیز در این مراسم در سخنان کوتاهی از همکاران خود در این معاونت و بخش‌های که با این معاونت همکاری داشتند قدردانی کرد.

کد تحریریه : ۰۴

کلید واژه ها: معاونت بین‌الملل تودیع و معارفه سفیران انتقال فرهنگ دانشجویان بین‌الملل


( ۵ )

نظر شما :