رئیس دانشگاه تهران حملات تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد

۱۳ آبان ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۳ کد : ۱۳۳۲۶ اخبار اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۲۴
روابط عمومی دانشگاه تهران: دکتر محمود نیلی احمدآبادی در نامه‌ای به رئیس دانشگاه کابل، حملات تروریستی اخیر به این دانشگاه را محکوم کرد. در متن این نامه آمده است:

بسمه تعالی

علّموا و لا تعنفوا فإنّ المعلّم خیر من المعنف
تعلیم دهید و خشونت مکنید که آموزگار بهتر از خشونت گر است
پیامبر اکرم (ص)


جناب آقای دکتر محمد عثمان بابری
رئیس محترم دانشگاه کابل-افغانستان

با سلام و تحیت
با کمال تأثر خبر حادثه تأسف‌بار اقدام تروریستی در دانشگاه کابل و شهادت جمعی از استادن فرهیخته و دانشجویان گرانقدر آن دانشگاه، واصل شد. این حادثه دلخراش، تأثر و تأسف عمیق همگان و به‌ویژه دانشگاهیان را برانگیخت.
جای بسی تأسف است که در دنیای کنونی و در قرن حاضر با تمامی پیشرفت‌های علمی بشر، دردمندانه شاهد سقوط مراتب اخلاقی و انسانی هستیم، به‌گونه‌ای که حتی دانشگاه به‌عنوان قلب تفکر و آگاهی مورد حمله اندیشه‌های پوسیده و متحجر قرار می‌گیرد.
اینجانب به نمایندگی از دانشگاه تهران، ضمن محکوم کردن این اقدام ذلیلانه و تروریستی و ابراز تأثر از وقوع حادثه، این ضایعه بزرگ را به جنابعالی، ملت شریف افغانستان، جامعه دانشگاهی آن کشور، دانشجویان عزیز و استادان گرامی و همچنین به طور ویژه به خانواده‌های سوگوار و داغدار تسلیت گفته، رحمت و غفران الهی برای جان‌باختگان و صبر و شکیبایی برای بازماندگان مسئلت دارد.
هر چند این ضایعه جبران ناپذیر است، اما امید داریم بیش از گذشته شاهد رویش و شکوفایی جوانه‌های علم و دانش در جامعه علمی دانشگاهی کشور افغانستان باشیم.

محمود نیلی احمدآبادی
رئیس دانشگاه تهران
۱۳ آبان ۱۳۹۹
۳ نوامبر ۲۰۲۰

 

کلید واژه ها: دانشگاه کابل حملات تروریستی


( ۱۲ )

نظر شما :