از سوی انتشارات اشپرینگر

کتاب «چشم‌اندازها و لندفرم‌های بیابانی ایران» منتشر شد

تعداد بازدید:۴۶۲
روابط عمومی دانشگاه تهران: کتاب «چشم‌اندازها و لندفرم‌های بیابانی ایران» نوشته دکتر مهران مقصودی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران از سوی انتشارات اشپرینگر منتشر شد.

 

کتاب چشم‌اندازها و لندفرم‌های بیابانی ایران“ Desert Landscapes and Landforms of Iran” تألیف دکتر مهران مقصودی، دانشیار دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران،در حوزه ژئومورفولوژی است که در سال جاری (۲۰۲۰) منتشر شده است.
این کتاب، نمای بی‌نظیر و مصور از کلیه چشم‌اندازها و لندفرم‌های بیابان‌های ایران را به نمایش گذاشته است و انواع مختلف چشم‌اندازها و لندفرم‌های رودخانه‌ای و بادی مانند مخروط افکنه‌ها، کلوت‌ها (یاردانگ‌ها)، گنبدهای نمکی، تپه‌های ماسه‌ای، هودوها و بسیاری از موارد دیگر را تشریح می‌کند.
همچنین این مجموعه، تعامل انسان با چشم‌اندازهای بیابانی را ارائه می‌دهد و درباره پیشرفت‌های مداوم در ژئوتوریسم، سایت‌های میراث طبیعی و پتانسیل برای ژئوپارک‌ها بحث می‌کند.
کتاب چشم‌اندازها و لندفرم‌های بیابان‌های ایران، شامل بسیاری از عکس‌ها، تصاویر ماهواره‌ای، عکس‌های هوایی با وضوح بالا، نقشه‌ها، نمودارها و جداول است که یک چهارچوب خوب برای ارزیابی ویژگی‌های مختلف ژئومورفولوژی ایجاد می‌کند. این مقدمه‌ای جامع برای محققان و دانشجویان بسیاری از رشته‌ها در زمینه‌های جغرافیا، علوم زمین، گدشگری، علوم محیطی و برنامه‌ریزی چشم‌انداز است که به ویژگی‌های طبیعی چشم‌اندازهای بیابانی علاقه‌مند هستند.
این کتاب، ‏هم‌اکنون در وبگاه springer منتشر‬ شده‬ است‬ و‬ علاقه‌مندان‬ می‌توانند‬ جهت‏‬ مشاهده آن به آدرس https://www.springer.com/gp/book/9783030589110 مراجعه کنند.

کلید واژه ها: انتشارات اشپرینگر دکتر مهران مقصودی ژئومورفولوژی چشم‌اندازها و لندفرم‌های بیابانی ایران


( ۳ )

نظر شما :