نشست تخصصی پیشگیری از خودکشی در دانشگاه تهران برگزار شد

تعداد بازدید:۵۷۹
نشست تخصصی پیشگیری از خودکشی ویژه دانشگاه‌های کشور، ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران به‌صورت برخط برگزار شد.
نشست تخصصی پیشگیری از خودکشی در دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مرکز مشاوره دانشگاه، به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی که هر ساله ۱۰ سپتامبر برگزار می‌شود، نشست تخصصی پیشگیری از خودکشی ویژه دانشگاه‌های کشور، توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران و با همکاری دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دفتر سلامت روانی اجتماعی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی برگزار شد.
حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، هدف از برگزاری این نشست را هم‌‌افزایی دانش و تجربه در حوزه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و اجرا جهت پیشگیری از خودکشی در جمعیت دانشجویی و مروری بر سیاست‌ها و استراتژی‌های ملی و بین‌المللی برشمرد.
در این نشست، هم راستا با شعار جهانی پیشگیری از خودکشی که تأکید بر مشارکت و همیاری همگانی دارد با توافق نمایندگان نهادهای مختلف حاضر در نشست، بر لزوم تشکیل کمیته تخصصی بین‌نهادی در حوزه پیشگیری و مداخلات زود هنگام تأکید شد، تا علاوه بر به‌روزرسانی برنامه‌ها و دستورالعمل‌ها امکان به اشتراک گذاشتن منابع و امکانات بین‌نهادی جهت تسهیل خدمات‌رسانی در حوزه سلامت روان فراهم آید، تا به این شکل گام‌های مؤثرتری برای تحقق شاخص‌های سلامت روان در جمعیت دانشجویی برداشته شود.
همچنین تمامی اعضای نشست، به ضرورت اقدام جهت آگاهی‌رسانی در موضوع خودکشی و ارتقا سواد سلامت روان دانشگاهیان و همچنین استیگمازدایی مشکلات روان‌شناختی در سطح جامعه تأکید کردند.
در این نشست، تعداد ۲۰۰ شرکت‌کننده از مراکز مشاوره دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌صورت برخط حضور یافتند.


( ۵ )

نظر شما :