با همکاری دانشگاه تهران؛

نخستین رویداد تخصصی درخت زندگی برگزار می‌شود

تعداد بازدید:۱۴۴۶
نخستین رویداد مجموعه وبینارهای تخصصی درخت زندگی با همکاری دانشگاه تهران و انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دفتر مدیریت سبز، رویداد درخت زندگی بستری است که در آن اندیشمندانی از سراسر جهان گرد می‌آیند و به بسط دانش و بینشی می‌پردازند که برای ساخت آینده‌ای پایدار ضروری است. نخستین رویداد از این مجموعه وبینارهای تخصصی، به موضوع «منظر کشاورزی» اختصاص یافته و سخنرانانی از کشورهای آلمان، آمریکا، کاستاریکا، ایتالیا و ایران در آن حضور خواهند داشت. این رویداد در روزهای چهارشنبه ۱۲ و ۱۹ شهریور ۹۹، از ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار می‌شود.
در نخستین روز از برگزاری این رویداد پروفسور فرانک لوربرگ، رئیس مؤسسه معماری منظر دانشگاه آخن، به موضوع میراث کشاورزی شهری می‌پردازد و پروفسور سارا لاول، مدیر مرکز اگروفارستری دانشگاه میزوری، ایده‌های خود را درباره رابطه اگرواکولوژی و طراحی منظرهای چند‌منظوره بیان خواهد کرد.
در دومین روز از برگزاری این رویداد نیز دکتر کارلوس جانکیه‌ویچ، رئیس کارگروه منظر کشاورزی فدراسیون بین‌المللی معماران منظر، از ارتباط کشاورزی و معماری منظر سخن می‌گوید و پس از آن دکتر پرویز کوه‌افکن، بنیان‌گذار و رئیس بنیاد میراث کشاورزی جهانی، به بسط مفهوم حفاظت پویای میراث کشاورزی خواهد پرداخت. همچنین آرمین پرهیزی‌راد، مؤسس پلتفرم درخت زندگی و عضو کارگروه منظر کشاورزی فدراسیون بین‌المللی معماران منظر، ایده منظر کشاورزی اندیشیده را مطرح می‌کند.
جلسات موضوعی و ماهیانه این مجموعه وبینارهای تخصصی، با پیگیری و همکاری دکتر مهدی خان‌سفید، عضو هیأت علمی گروه مهندسی علوم باغبانی و فضای سبز دانشکده علوم و مهندسی کشاورزی و معاونت پژوهش و فناوری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و مشارکت انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایران، با حضور متخصصان برجسته در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و حضور در این رویداد می‌توانند به پیوند https://cutt.ly/treeoflife مراجعه کنند.


( ۳ )

نظر شما :