انتخاب دانشگاه تهران به‌عنوان دانشگاه برگزیده جشنواره بین‌المللی حرکت

تعداد بازدید:۲۵۲۵
دانشگاه تهران به‌عنوان دانشگاه برگزیده دوازدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت که ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در دانشگاه الزهرا (س) به‌صورت مجازی برگزار شد، دانشگاه تهران به‌عنوان دانشگاه برگزیده این دوره از جشنواره انتخاب شد.
در این جشنواره، انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران با کسب ۱۸ مقام نسبت به دانشگاه‌های دیگر در جایگاه اول قرار گرفتند. شورای مدیریت انجمن‌های علمی دانشجویی توانست رتبه اول مسابقه را با برنامه مسابقات سخنرانی علمی ترویجی و رتبه اول فعالیت خلاقانه را با برنامه روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه کسب کند. در بخش نشریات برتر فنی و مهندسی، نشریه صنعت سبز نوین به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی مهندسی ماشین‌های کشاورزی رتبه اول را به دست آورد.
در بخش مسابقه علوم انسانی، رتبه اول به انجمن‌های علمی دانشجویی دانشکده مدیریت تعلق گرفت. عنوان رتبه اول نشریه علوم پایه به نشریه دانشجویی دنا، به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی زیست‌شناسی رسید و این انجمن توانست در بخش تولید محتوای دیجیتال علوم پایه نیز رتبه اول را کسب کند.
انجمن علمی دانشجویی محیط‌زیست با کسب رتبه دوم انجمن‌های علمی در حوزه کشاورزی و محیط‌زیست افتخارآفرینی کرد. نشریه دریچه، به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی معماری پردیس هنرهای زیبا رتبه دوم نشریات دانشجویی حوزه هنر و معماری را از آن خود کرد.
انجمن علمی دانشجویی کارآفرینی نیز توانست رتبه سوم فعالیت خلاقانه علوم انسانی را به‌دست آورد. انجمن علمی دانشجویی اقتصاد در حوزه علوم انسانی، انجمن علمی دانشجویی زراعت و اصلاح نباتات در حوزه کشاورزی و محیط‌زیست، نشریه علمی دانشجویی دامستیک به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی علوم دامی در بخش نشریات کشاورزی و محیط‌زیست و انجمن علمی دانشجویی جنین‌شناسی، آناتومی و تکنولوژی تولید مثل در حوزه مسابقه کشاورزی، محیط‌زیست و دامپزشکی عنوان شایسته تقدیر را کسب کردند. دانشجویان دانشگاه، کیانوش هوشمندی در بخش اختراع و ایده و میثم بلباسی در بخش کتاب عنوان شایسته تقدیر را از آن خود کردند.
همچنین اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی محیط‌زیست به دبیری صیاد شیخی و اتحادیه انجمن‌های علمی دامپزشکی به دبیری آلا عنایتی، رتبه اول و اتحادیه انجمن‌های علمی علوم دامی و صنایع غذایی به دبیری علی اصغر خلیلی، رتبه سوم بخش اتحادیه‌های این جشنواره را کسب کردند.
دوازدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت ۱۹ تا ۲۱ مرداد به‌صورت مجازی برگزار شد. در این دوره از جشنواره فعالیت‌ها و دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشجویی در سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۷ مورد رقابت قرار گرفتند و منتخبان جشنواره معرفی شدند.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در پیامی این موفقیت را تبریک گفت. در بخشی از این پیام آمده است:
«این موفقیت بزرگ را که مرهون همت و تلاش فعالان انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه است، به دانشگاهیان و به‌ویژه خانواده بزرگ انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم».


( ۶ )

نظر شما :