هدایت استعدادهای برتر دانش‌آموزی کشور در باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه تهران

تعداد بازدید:۱۳۱۹
باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه تهران باهدف شناسایی، جذب، پرورش، حمایت و هدایت دانش‌آموزان با استعداد کشور و توانمندسازی و اعتلای سطح علمی و فرهنگی آنها در مسیر فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، اجتماعی و فناورانه تأسیس شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از باشگاه دانش‌آموزی، شناسایی استعدادها، مهارت‌ها و توانمندی‌های دانش‌آموزان در راستای هدایت تحصیلی و شغلی آنها؛ برگزاری دوره‌های توانمندسازی دانش‌آموزان در حوزه‌های توسعه فردی، مهارت‌های دیجیتال، مهارت‌های کارآفرینی و کسب و کار و آشنایی با رشته‌های تحصیلی دانشگاهی و مشاغل مرتبط با هر رشته در دانشگاه تهران؛ برگزاری همایش‌های مختلف برای آشنایی با رشته‌های تحصیلی و امکانات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی دانشگاه تهران و معرفی دانشمندان برجسته و نخبه دانشگاه برای اعضا و خانواده‌های آنها از جمله خدمات باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه تهران است.
همچنین برگزاری تورهای علمی و فرهنگی؛ بازدید از سازمان‌ها و نهادهای تولیدی و خدماتی به منظور آشنایی با مشاغل و افراد موفق در هر شغل و آشنایی با محیط‌ها و شرایط کاری؛ حمایت از راه‌اندازی استارت‌آپ‌های دانش‌آموزی؛ تشکیل نمایشگاه‌های دوره‌ای از دستاوردهای اعضا و ارائه مشاوره‌های تحصیلی، شغلی و برنامه توسعه فردی به افراد را می‌توان از دیگر فعالیت‌های این باشگاه برشمرد.
دانش‌آموزان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام اولیه به سایت باشگاه tcs.ut.ac.ir مراجعه کرده و همچنین سوالات خود را در بخش مربوط در سایت مطرح و در اسرع وقت پاسخ دریافت کنند. لازم به ذکر است که به زودی فراخوان شهریور ماه جهت معرفی خدمات باشگاه در ترم اخیر و ثبت‌نام برای دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه اعلام می‌شود.


( ۶ )

نظر شما :