دیدار رییس اداره همکاری‌های فرهنگی هند با مسئولان دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران

۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۹ کد : ۱۲۱۴۴ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۸۱
دکتر ابهای کومار سینگ، رییس اداره همکاری‌های فرهنگی هند، هفتم مرداد ۱۳۹۹ با مسئولان دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده مطالعات جهان، در این دیدار که دکتر محمد سمیعی، رئیس دانشکده مطالعات جهان، دکتر جواد شعرباف، مدیر اجرایی کارگاه‌های آموزش بین‌الملل دانشکده و دکتر مازیار مظفری فلارتی و دکتر حمیده مولایی از اعضای هیأت علمی گروه مطالعات هند حضور داشتند، در زمینه برگزاری کارگاه‌های مشترک آموزشی، سمینارهای مشترک، تبادل استاد و دانشجو و امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری میان مؤسسات و مراکز علمی، فرهنگی، تجاری و پژوهشی و دانشگاه‌های هند، گفت‌وگو و تبادل‌نظر صورت گرفت.
همچنین در این دیدار دو طرف بر اتخاذ دیپلماسی عمومی برای تقویت روابط تجاری و سیاسی دو کشور و مشترکات تاریخی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایران و هند تأکید داشتند.
دکتر سینگ، رئیس اداره همکاری‌های فرهنگی هند، در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: «با وجود تحریم‌های سنگین آمریکا علیه ایران، از علاقه هند به ایران هرگز کاسته نشده است، گرچه در این شرایط برقراری روابط دشوار است. البته امید دارم تا با ایجاد همکاری‌های مشترک با دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، بتوان گام‌های مؤثری در ارتقای این روابط در سطوح مختلف علمی، فرهنگی، تجاری و سیاسی برداشت».
در پایان این دیدار، رئیس اداره همکاری‌های فرهنگی هند، ضمن بازدید از کتابخانه دانشکده مطالعات جهان ،۳۳ جلد کتاب در موضوعات مختلف را جهت استفاده دانشجویان و علاقه‌مندان مطالعات هند، به کتابخانه این دانشکده اهدا کرد.
 


نظر شما :