مدیر کل خوابگاههای دانشگاه تهران؛ احیای سینمای تاریخی کوی دانشگاه گام بلندی در جهت اعتلای هنر هفتم است

۰۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۲ کد : ۱۲۱۲۶ اخبار اخبار برگزیده اخبار هنری
تعداد بازدید:۹۷۴
مدیر کل خوابگاههای دانشگاه تهران، احیای سینمای تاریخی کوی دانشگاه را گام بلندی در جهت گسترش و اعتلای هنر هفتم در محیطهای دانشجویی و منطقه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از کوی دانشگاه، به منظور توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و احیای سینمای تاریخی کوی دانشگاه تهران نشستی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور، مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل دفتر توسعه فناوری‌های سینمایی سازمان، ۲۹ تیر ۱۳۹۹ در کوی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این نشست دکتر هادی غفوریان، مدیر کل خوابگاه‌های دانشگاه تهران، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اداره کل خوابگاه‌ها بر ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی تأکید کرد و احیای سینمای تاریخی کوی دانشگاه را گام بلندی در جهت گسترش و اعتلای هنر هفتم در محیط‌های دانشجویی و منطقه برشمرد.

در ادامه رمضانعلی حیدری خلیلی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور، نیز ضمن استقبال از احیای سینمای کوی دانشگاه و ضرورت پیوستن آن به شبکه سینماهای کشور گفت: «با توجه به حضور دانشجویان دانشگاه تهران که عمدتاً از مخاطبان خاص سینمای ایران محسوب می‌شوند، این سینما قطعاً در آینده‌ای نزدیک در بین ۱۰ سینمای برتر ایران قرار خواهد گرفت و با توجه به قابلیت‌های فرهنگی کوی دانشگاه، امکان برگزاری بخشی از جشنواره فیلم فجر در این سینما وجود خواهد داشت».

در پایان این نشست، مدیرکل خوابگاه‌ها به اتفاق میهمانان، معاونان و کارشناسان اداره کل خوابگاه‌ها از سینما و تالارهای اندیشه کوی، آمفی تئاتر خوابگاه فاطمیه و تالار جوان خوابگاه شهید چمران، بازدید کردند.

سینمای تاریخی کوی دانشگاه تهران در سال ۱۳۲۰ تأسیس و تا سال ۱۳۸۹ فعال و پذیرای دانشجویان و اهالی منطقه ۶ شهرداری (امیرآباد) بود.
 


نظر شما :