استاد برجسته دانشگاه تهران و پدر صنعت برق کشور درگذشت

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۵ کد : ۱۱۷۷۱ اخبار اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۶۳
پروفسور مسعود سلطانی، پدر صنعت برق کشور و چهره ماندگار آموزش مهندسی برق در ایران، شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد ماه رخ در نقاب خاک کشید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، پروفسور مسعود سلطانی، که برجسته‌ترین استاد آموزش مهندسی برق در کشور و از تلاشگران و صاحبنظران ویژه در صنعت برق کشور بود، شامگاه دوشنبه، پس از عمری تلاش و کوشش در راه اعتلای آموزش مهندسی و ارتقا ظرفیت‌های صنعت برق کشور به دیار باقی شتافت.
پروفسور مسعود سلطانی، علاوه بر فعالیت‌های آموزشی برجسته در حوزه آموزش مهندسی برق، در حوزه اجرایی نیز از صاحبنظران فعال در حوزه صنعت برق کشور بود و بخش زیادی از پیشرفت‌های صنعت برق کشور، به خصوص در حوزه برق قدرت، مدیون تلاش‌های شبانه‌روزی ایشان در این عرصه است.
از این استاد فقید، آثار و تألیفات ارزشمندی به جا مانده که جزو کتب مرجع در حوزه صنعت برق است و علاوه بر آن، جمع زیادی از مدیران صنعت برق کشور و استادان برجسته مهندسی برق، از دانشجویان پرورش یافته نزد این استاد فرهیخته هستند.
روابط عمومی دانشگاه تهران، در گذشت این استاد برجسته و پیشکسوت را به خانواده گرامی، بازماندگان و دانشجویان و علاقه‌مندان ایشان و نیز به جامعه علمی و صنعتی حوزه برق و نیرو تسلیت می‌گوید.

 

خبر مرتبط:
مراسم تقدیر از پروفسور دکتر مسعود سلطانی شیرازی برگزار شد


( ۲۳ )

نظر شما :