تأسیس نمایندگی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در کشور ژاپن

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۸ کد : ۱۱۷۰۷ اخبار اخبار فرهنگی-دینی اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۴۰۸
با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری، نمایندگی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در کشور ژاپن تأسیس شد.
تأسیس نمایندگی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در کشور  ژاپن

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، به منظور ایجاد و گسترش بستر مناسب آموزش زبان فارسی در کشور ژاپن و همچنین جهت اعطای نمایندگی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی، تفاهم‌نامه همکاری بین این مرکز و شرکت گنزا در خرداد ۱۳۹۹ منعقد شد.
دکتر علی درزی، رئیس مؤسسه لغت‌‌نامه دهخدا، در این باره گفت: «بر اساس این تفاهم‌نامه تدوین برنامه‌های آموزشی، محتوای آموزشی، نظارت بر آزمون‌‌ها و معرفی استادان آموزش زبان فارسی از تعهدات این مؤسسه است و در مقابل پشتیبانی مالی و فراهم کردن امکانات لازم در کشور ژاپن بر عهده شرکت گنزا، خواهد بود».
وی در ادامه نحوه حضور زبان‌‌آموزان ژاپنی برای آموزش زبان فارسی در کشور ایران و مؤسسه دهخدا را از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه برشمرد.
مؤسسه لغت‌‌نامه دهخدا و مرکز بین‌‌المللی آموزش زبان فارسی، برای حضور دانشگاه تهران در عرصه‌های بین‌المللی آئین‌نامه‌ای را تهیه کرده که این آئین‌نامه در اواخر سال ۱۳۹۵ به تأیید هیأت رئیسه دانشگاه رسیده است. به موجب این آئین‌نامه، مؤسسه در جهت گسترش زبان فارسی می‌تواند در خارج از کشور دفاتر نمایندگی تأسیس کند یا به مؤسسات آموزش و پژوهشی خارج از کشور با رعایت شرایط خاصی نمایندگی اعطا کند.


( ۱ )

نظر شما :