درخشش فیلم ساخته عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در جشنواره بین‌المللی

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۲ کد : ۱۱۶۸۸ اخبار حوزه هنر اخبار هنری
تعداد بازدید:۱۰۴۸
فیلم حافظ و گوته به کارگردانی دکتر فرشاد فرشته‌حکمت، عضو هیأت علمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، در جشنواره فیلم‌های باستان‌شناسی امریکا(۲۰۲۰) موفق به کسب یک جایزه اصلی و دو دیپلم افتخار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این جشنواره بین‌المللی یکصد فیلم از ۲۶ کشور جهان در بخش مسابقه حضور داشتند و در پایان جشنواره، جایزه بهترین موسیقی متن به همراه دیپلم‌های افتخار بهترین فیلم‌برداری و بهترین جلوه‌های ویژه و انیمیشن به فیلم بلند مستند داستانی حافظ و گوته، تعلق گرفت.
دکتر فرشاد فرشته‌حکمت، عضو هیأت علمی گروه هنرهای نمایشی و مدرس رشته سینما در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، کارگردانی فیلم؛ ساسان محبی، استاد مدعو گروه موسیقی دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی پردیس هنرهای زیبا، ساخت موسیقی متن؛ حامد فرشته‌حکمت، مدیریت فیلم‌برداری و استودیو روشنا، جلوه‌های ویژه را در این فیلم بر عهده داشتند.
فیلم‌برداری بخش خارجی این پروژه، در شهرهای مختلف آلمان از جمله فرانکفورت، وایمار، برلین، هایدلبرگ، لایپزیک، ینا، پلینز و… انجام شده و فیلم‌برداری بخش‌های داخلی آن نیز در شهرهای شیراز و تهران به سرانجام رسیده است.


( ۵ )

نظر شما :