تداوم همکاری دانشگاه تهران با ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۱ کد : ۱۱۶۳۲ اخبار اخبار سلامت و بهداشت
تعداد بازدید:۷۶۴
در روند تداوم همکاری دانشگاه تهران با ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران، رویداد نمایشگاه مجازی و کنفرانس ویروس کوید -۱۹ برگزار می‌شود.
تداوم همکاری دانشگاه تهران با ستاد فرماندهی مقابله با  بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت پژوهشی، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران ،۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ در جلسه‌ای با حضور فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران و همچنین جمعی از استادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: «دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ظرفیت‌های بسیاری برای انجام تحقیقات مرتبط با ویروس کوید -۱۹ دارند. بنابراین لازم است، همکاری بین دانشگاه‌های مذکور و دانشگاه‌های علوم پزشکی در جهت هم‌افزایی برای مقابله با این بیماری گسترده‌تر شود».
دکتر علی‌رضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا، نیز ضمن قدردانی از ایجاد سامانه استفاده از داده‌های شبکه‌های اجتماعی برای تحلیل ذهنیت و گفتمان جامعه ایرانی در دانشگاه تهران، بر نقش مؤثر سامانه مذکور جهت سیاست‌گذاری ستاد تأکید کرد.
در ادامه جلسه، به‌منظور ایجاد شبکه تحقیقاتی بین محققان و امکان تبادل‌نظر در موضوعات مرتبط با کرونا مقرر شد، دانشگاه‌های تهران، علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری ستاد مقابله با کرونا دو رویداد شامل نمایشگاه مجازی در خرداد ۱۳۹۹ و کنفرانس روز کوید ۱۹ را در تیر ۱۳۹۹ برگزار کنند.
 


نظر شما :