برگزاری رویداد هفته سفیران زمین به مناسبت روز جهانی زمین پاک و هفته زمین

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۹ کد : ۱۱۳۸۱ اخبار مسئولیت اجتماعی دانشگاه تهران محیط زیست
تعداد بازدید:۷۳۸
رویداد هفته سفیران زمین به مناسبت روز جهانی زمین پاک و هفته زمین، با شعار «من هم یک سفیر زمین هستم» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از اداره کل فرهنگی و اجتماعی، انجمن‌های علمی دانشجویی محیط زیست دانشگاه‌های تهران، الزهرا (س)، مازندران، صنعتی اصفهان، رازی، شهید باهنر کرمان، اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی محیط زیست و باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی، همزمان با روز جهانی زمین پاک با هدف حمایت و حفاظت از زمین، اقدام به برگزاری رویداد «هفته سفیران زمین» کردند.
هفته سفیران زمین از دوم اردیبهشت آغاز شده و تا نهم اردیبهشت ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت. این رویداد با شعار «من هم یک سفیر زمین هستم» و با محورها و بخش‌های مختلف برای گروه‌های کودک و نوجوان و همچنین دانشجویان و جوانان پایه‌گذاری و در حال اجراست.
در این رویداد شرکت‌کنندگان آثار خود را به‌صورت ویدئوهای یک دقیقه‌ای، عکس و کاریکاتور، شعر و دکلمه در قالب محورهای مدیریت پسماند، آلودگی هوا، آب و خاک، تغییرات اقلیمی و تنوع زیستی برای دبیرخانه ارسال کردند. تولید محتواهای آموزشی توسط کمیته برگزاری در قالب‌های مختلفی چون اینفوگرافی، پوستر ترویجی، پادکست صوتی و ویدئویی نیز از برنامه‌های این رویداد است که در حال تدوین هستند.
تاکنون بیش از ۷۵ اثر محیط زیستی در بخش‌ها و محورهای گوناگون از شهرهای مختلف کشور و از گروه‌های سنی متفاوت برای شرکت در رویداد دریافت شده و بیش از یکصد نشان به داوطلبان این رویداد اهدا شده است.
برگزاری پنج گفت‌وگوی زنده در قالب گفتگوهای سفیران زمین با حضور دکتر معین‌الدینی، عضو هیأت علمی گروه محیط زیست دانشگاه تهران، دکتر شیخی، دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی محیط زیست ایران، دکتر بدره، عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا (س)، محمد الموتی، دبیر شبکه سازمان‌های غیر دولتی محیط زیست و منابع طبیعی، و آیه حمداوی، فعال اجتماعی در حوزه پسماند، هر شب ساعت ۲۲ به مدت یک ساعت از دیگر برنامه‌های این رویداد بوده است.
 

 

 


( ۲ )

نظر شما :