رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

بزرگ‌ترین عملیات حماسی حاج قاسم حضور در دل مردم بود

تعداد بازدید:۵۴۰
حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، گفت: بزرگ‌ترین عملیات حماسی حاج قاسم حضور در دل مردم با بدن تکه تکه بود چرا که تهران، اهواز، مشهد، قم و کرمان چنین حماسه‌ای را به خود ندیده بودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، مراسم گرامی‌داشت چهلمین روز شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هوایی، به‌ویژه دانشجویان و دانش‌آموختگان جان‌باخته دانشگاه تهران در این حادثه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد‌‌‌‌‌‌‌.

در این مراسم، که با حضور رئیس و هیأت رئیسه دانشگاه تهران، نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، کارکنان، استادان و دانشجویان برگزار شد، رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ضمن تسلیت به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای حادثه جان‌گداز هواپیما مسافربری اظهار کرد: «چنین مجالسی جلا دهنده روح و صفا دهنده دل است. شهادت هموطنان در حادثه جان‌گداز هواپیما مسافربری از بُعدی از شهادت قاسم سلیمانی سخت‌تر بود چرا که شهادت شهید سلیمانی به دست شقی‌ترین آدم‌ها اتفاق افتاد، اما شهادت هموطنان‌مان به دست مدافعان داخلی پیش آمد».

وی افزود: «یکی از مشاوران ارشد آمریکا تحلیل کرد، فشارها و سختی‌هایی که به ایران تحمیل شده است، به گونه‌ای است که ایران در آستانه شکاف‌های بزرگ اجتماعی و درگیری‌های داخلی قرار دارد و در این موقعیت ترور یکی از شخصیت‌های نظامی بلندپایه ایران می‌تواند به این شرایط کمک کند. آنها معتقدند ایرانی‌ها را در فشار روانی و امنیتی قرار دادند تا به محصول زمین‌زدن انقلاب اسلامی برسند و به خاک این کشور برگردند و اتفاقات آبان ماه آنها را در پیگیری این تحلیل جدی‌تر می‌کند».

حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی، تأکید کرد: «آنها خشمی را نسبت به حاج قاسم سلیمانی داشتند، چرا که ایشان تمامی نقشه‌هایشان را در سال‌های اخیر برهم زده بود. آنها نقشه خاورمیانه بزرگ را با جنگ ۳۳ روزه آغاز کردند و خاورمیانه جدید طوری طراحی شده بود که هیچ کشور قدرتمندی پیرامون اسرائیل نباشد. ایران، عراق، سوریه و ترکیه بر اساس جمعیت‌ها و اقلیم‌های قومی به تجزیه‌ها و درگیری‌های خونبار دچار شوند و در اینجا بار دیگر نقشه‌هایشان با حضور حاج قاسم سلیمانی نقش برآب شد».

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: «کسی که نقشه‌های طاغوت عالم را باطل می‌کرد، حاج قاسم سلیمانی بود، از این‌رو هدف‌شان ترور این فرمانده بزرگ شد. بزرگ‌ترین عملیات حماسی حاج قاسم حضور در دل مردم با بدن تکه تکه بود چرا که نه تهران، اهواز، مشهد، قم و کرمان چنین حماسه‌ای را به خود ندیده بودند. البته نمونه‌ای از مراسم تشییع حضرت امام خمینی (ره) بود. اصیل‌ترین رزمنده و نمادی که از انقلاب اسلامی می‌توانستیم نشان دهیم، حاج قاسم بود».

وی در پایان خاطرنشان کرد: «در انتخابات داخلی بعضی رفتارها برای محبوب شدن و مورد توجه قرار گرفتن انجام می‌شود، ولی حاج قاسم این چنین رفتارهایی نداشته است و به دلیل اخلاص عمیقی که وی داشت، خداوند او را در میان مردم محبوب کرد. ایشان در گمنامی محض قرار داشت».

 

 


( ۱ )

نظر شما :