مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد

۲۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۶ کد : ۱۰۴۳۲ اخبار اخبار ورزشی
تعداد بازدید:۴۰۸
مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان دانشگاه تهران، با تقدیر از مقام‌آوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از اداره کل تربیت بدنی، مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان دانشگاه تهران، ۲۵ آذر ۱۳۹۸ با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران با تقدیر از مقام‌آوران برگزار شد.
دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، ضمن خیر مقدم به میهمانان و تشکر از دست‌اندرکاران، در سخنانی این جشنواره را یکی از بزرگترین جشنواره‌های ورزشی کشور توصیف کرد.
هم‌چنین علی حبیب‌الهی، مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران، با بیان اینکه بهترین هدف برگزاری این جشنواره ایجاد شور و نشاط و همدلی در میان دانشجویان است، افزود: «این جشنواره اهداف زیادی به دنبال دارد که ایجاد فرصت برای تمامی دانشجویان، ایجاد انگیزه برای پرداختن به فعالیت‌های ورزشی و استعداد‌یابی ورزشکاران نخبه را می‌توان از جمله اهداف هجدهمین جشنواره برشمرد».
وی در ادامه به تشریح نحوه برگزاری جشنواره پرداخت و گفت: «صدور احکام، ارسال آئین‌نامه، اختصاص زمان تمرین، هماهنگی با دانشکده تربیت بدنی، هماهنگی با مرکز بهداشت و درمان، هماهنگی با فدراسیون‌ها برای تأمین کادر فنی، برگزاری جلسات هماهنگی متفاوت، تهیه وسایل و تجهیزات ورزشی از جمله اقداماتی بوده که برای برگزاری این جشنواره صورت گرفته است».
مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران، با اظهار اینکه در مجموع تعداد یک هزار و۵۵۳ دانشجو در این دوره از مسابقات شرکت کردند، خاطر نشان کرد: «۴۲۲ دانشجوی دختر در ۱۴ رشته و یک هزار و ۱۳۱ دانشجوی پسر در ۱۷ رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند. هم‌چنین ۲۰۰ کادر فنی، ۱۶ کادر اجرایی در ۲۹ روزکاری در این جشنواره حضور داشتند».
حبیب‌الهی، عنوان کرد: «در هجدهمین جشنواره مسابقات گروهی و تک نفره در رشته‌های والیبال، فوتسال، بسکتبال، هندبال، فوتبال، دو و میدانی، بدمینتون، تنیس روی میز، شطرنج، تیراندازی، شنا، کشتی، کاراته، تکواندو و دارت برگزار شده است. بیشترین رشد جمعیتی در این جشنواره ورزشی متعلق به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و کمترین میزان حضور را پردیس بین‌المللی کیش داشته است».
وی، با اشاره به اینکه سیاست‌های تشویقی در جهت برگزاری این جشنواره در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: «اهدای مدال و حکم قهرمانی و جایزه به ورزشکاران مقام‌آور، اهدای کاپ به تیم‌های اول تا سوم، اهدای تندیس به مقام اول تا سوم جشنواره، اهدای لوح و جایزه به مسئولان ورزش برتر و اهدای لوح و جایزه به بیشترین ارتقا و بیشترین مشارکت نسبت به سال گذشته از جمله سیاست‌های تشویقی این دوره بوده است».
مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران، افزود: «دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، پردیس دانشکده‌های فنی، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، پردیس فارابی، پردیس بین‌المللی کیش و دانشکده مدیریت به ترتیب مقام اول تا ششم را در هجدهمین جشنواره ورزشی دانشگاه تهران کسب کرده‌اند».
در پایان این مراسم با حضور مسئولان دانشگاه تهران، کاپ، حکم قهرمانی و تندیس به مقام‌آوران این جشنواره ورزشی اعطا شد.


نظر شما :