هفتمین همایش ملی زمین ساخت و زمین‌شناسی ساختاری ایران در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۷ کد : ۱۰۴۳۱ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۴۷۱
هفتمین همایش ملی زمین ساخت و زمین‌شناسی ساختاری ایران، در پردیس علوم دانشگاه تهران برگزار شد.
هفتمین همایش ملی زمین ساخت و زمین‌شناسی ساختاری ایران در دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس علوم، در جهت اعتلای تعاملات علمی-پژوهشی بین استادان، پژوهشگران و دانشجویان شاغل در مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به همت دانشکده زمین‌شناسی پردیس علوم دانشگاه تهران به عنوان یکی از پیشگامان دانشگاهی حوزه علوم زمین، هفتمین همایش ملی زمین‌ساخت و زمین‌شناسی ساختاری ایران با رویکرد «شناسایی حریم گسل‌های جنبا و پتانسیل لرزه‌خیزی فلات ایران» ،۲۶ و ۲۷ آذر ۱۳۹۸ برگزار شد.
در آئین افتتاحیه این همایش که با حضور استادان و پژوهشگران برجسته کشور برگزار شد، دکتر وحید نیکنام، رئیس پردیس علوم و رئیس همایش، دکتر حسین رحیم‌پور، رئیس دانشکده زمین‌شناسی و دبیر همایش و دکتر محمدمهدی خطیب، رئیس انجمن زمین‌ساخت و زمین‌شناسی ساختاری ایران به ایراد سخنرانی پرداختند.
حریم گسل‌های جنبا، لرزه‌خیزی فلات ایران، نقش کنترل‌کننده‌های ساختاری در مخازن نفت و گاز، نقش عناصر ساختاری در کانه‌زایی ذخایر معدنی و کنترل‌کننده‌های ساختاری پنج محور علمی هفتمین دوره همایش ملی زمین‌ساخت و زمین‌شناسی ساختاری ایران بودند.
در روز نخست همایش، از دکتر محسن الیاسی، استاد پیشکسوت دانشکده زمین‌شناسی دانشگاه تهران، به پاس چهاردهه تلاش‌های ارزنده تجلیل به عمل آمد. هم‌چنین در پایان روز نخست و پس از ارزیابی مقالات توسط کمیته منتخب داوران و اعضای کمیته علمی همایش، تعداد ۱۲ مقاله جهت چاپ در نشریه علمی- پژوهشی زمین‌ساخت برگزیده شد.
افزون بر ارائه ۱۴ سخنرانی در روز نخست، برای نخستین بار طی دوره‌های پیشین همایش ملی زمین‌ساخت و زمین‌شناسی ساختاری ایران، در هفتمین دوره این همایش کارگاه‌های آموزشی- تخصصی یک روزه نیز برگزار شد.

برای مشاهده کامل خبر اینجا کلیک کنید.


( ۲ )

نظر شما :