با حضور رئیس‌دانشگاه تهران؛

دستاوردهای پژوهشی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران رونمایی شد

۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۸ کد : ۱۰۳۲۹ اخبار اخبار برگزیده اخبار پژوهشی
تعداد بازدید:۱۵۰۶
با حضور رئیس دانشگاه تهران، در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، چهار دستاورد پژوهشی تولید شده در پارک علم و فناوری رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ۲۶ آذر ۱۳۹۸ ضمن حضور در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و بازدید غرفه‌های این نمایشگاه از چهار دستاورد پژوهشی تولید شده در پارک علم و فناوری در حوزه‌های اینترنت اشیا، فناوری اطلاعات و سلامت رونمایی کرد.
این چهار دستاورد پژوهشی شامل؛ عصاره بره موم زنبور عسل، سامانه مدیریت هویت و دسترسی، سرویس هوشمند موسیقی آنلاین و ردیاب هوشمند است.
«عصاره بره موم زنبور عسل»، به عنوان قوی‌ترین آنتی‌بیوتیک شناخته شده طبیعی و از ارزشمندترین فرآورده‌های زنبور عسل که نقش ضد میکروبی و مقابله با بیماری‌ها در کندو ایفا می‌کند.
«سامانه مدیریت هویت و دسترسی»، محصول مدیریت هویت و دسترسی که با هدف رسیدگی به نیازمندی‌های حوزه هویتی در حوزه فناوری اطلاعات طراحی شده است.
«سرویس هوشمند موسیقی آنلاین»، این سرویس یک مخزن جامع از موسیقی ایرانی است که کاربر می‌تواند با استفاده از آن همیشه و همه جا به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهند.
«ردیاب هوشمند»، یک دستگاه الکترونیکی است که با نصب روی وسایل نقلیه و با استفاده از تکنولوژی تعیین موقعیت ماهواره‌ای (GPS) از طریق اینترنت (GSM)، اطلاعاتی مانند موقعیت، سرعت، میزان مصرف سوخت، مسافت طی شده و انواع پارامترهای فنی خودرو را در اختیار صاحبان وسایل نقلیه و مدیران قرار می‌دهد.
بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، ۲۶ تا ۲۹ آذر ۱۳۹۸ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود و دانشگاه تهران در غرفه ۵ این نمایشگاه پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

خبر مرتبط:
حضور دانشگاه تهران در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری با بیش از ۷۰ دستاورد


( ۲ )

نظر شما :