نشست تخصصی پیشگیری از ایدز در دانشگاه تهران برگزار شد

تعداد بازدید:۷۴۶
نشست تخصصی پیشگیری از ایدز ۲۴ آذر ۱۳۹۸ توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران برگزار شد.
نشست تخصصی پیشگیری از ایدز در دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مرکز مشاوره، به مناسبت هفته اطلاع‌رسانی ایدز، اول دسامبر مصادف با ۱۰ آذر، نشست تخصصی با موضوع پیشگیری از ایدز از سوی این مرکز برگزار شد.
در این نشست که دکتر علم، معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، دکتر حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران و دکتر صادقی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت عتف، در آن حضور داشتند، ابتدا حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران تاکید کرد که اجرای برنامه‌های اطلاع‌رسانی، آموزش و پیشگیری از ایدز مختص به یک روز یا یک ماه نیست بلکه با توجه به اهمیت موضوع لازم است در طول سال تحصیلی و به صورت مستمر آموزش‌های لازم ارائه شود.
در ادامه، دکتر حبیبا با توجه به شروع موج سوم بیماری ایدز و ماهیت این بیماری و راه‌های انتقال و شیوع آن بر آگاه‌سازی نسل جوان و اهمیت پیشگیری تاکید و با توجه به ضرورت و اهمیت موضوع، پیشنهاد عقد تفاهم‌نامه مشترک بین دو وزارتخانه علوم و بهداشت را با هدف پیشگیری ارائه کرد.
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت عتف نیز بحث مهارت‌آموزی و رفتار جراتمندانه در قالب کارگاه‌های آموزشی را با توجه به اهمیت جمعیت دانشجویی و با در نظر گرفتن دو متغیر مهم سن و رفتار پرخطر ضروری توصیف کرد.
در ادامه دکتر علم، موضوع پیشگیری از بیماری ایدز و استفاده از ظرفیت کانون همیاران سلامت در آموزش و اطلاع‌رسانی در این زمینه را مهم ارزیابی کرد.
خانم کازرونی، رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت درباره ضرورت تشخیص به‌هنگام بیماری ایدز و همچنین پیشگیری از ایدز و درمان موارد شناسایی شده، گزارشی ارائه و بر همکاری بیشتر بین وزارت بهداشت و وزارت علوم در این خصوص تاکید کرد.


( ۳ )

نظر شما :