دیدار سفیر اکوادور با رئیس دانشگاه تهران

۲۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴ کد : ۱۰۲۸۹ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۴۵۸
سفیر اکوادور در ایران با دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، آقای الخاندرو اورتگا، سفیر اکوادور در جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار سفیر اکوادور هدف از دیدار خود را آشنایی با دانشگاه تهران و تبادل نظر در جهت توسعه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی عنوان کرد.
وی با تشریح ویژگی‌های فرهنگی و زبانی کشور متبوع خود، مدرن‌سازی را یکی از عوامل بی‌توجهی نسل‌های جدید به پاسداری از زبان و فرهنگ قدیمی این کشور آمریکای لاتین توصیف کرد.
دکتر نیلی احمدآبادی نیز دانشگاه تهران را به عنوان یک دانشگاه جامع دارای رشته‌های مختلف دانست که در حوزه‌های متعددی جایگاه مهمی در میان دانشگاه‌های برتر جهان دارد.
وی در ادامه جایگاه دانش‌آموختگان دانشگاه در ایجاد اشتغال، برنامه‌های آتی توسعه فیزیکی دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری، استفاده از مدل ایجاد مراکز تحقیقاتی مشترک با وزارت‌خانه‌ها و صنایع و بهره‌برداری از اکوسیستم پارک برای جذب تخصص‌ها و ظرفیت‌های اجرایی و صنعتی را نمونه‌هایی از فعالیت‌های علمی و اجتماعی موفق و در دست اقدام دانشگاه تهران برشمرد.
سفیر اکوادور در ایران علاقه‌مندی کشور متبوع خود را برای برقراری همکاری در زمینه‌های مورد علاقه مشترک با دانشگاه تهران اعلام کرد.


( ۱ )

نظر شما :