دیدار هیأت دانشگاه مطالعات بین‌المللی پکن با رئیس دانشگاه تهران

۲۳ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۳ کد : ۱۰۲۴۷ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۵۸
هیأتی از دانشگاه مطالعات بین‌الملل پکن با رئیس دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، هیأتی از دانشگاه مطالعات بین‌المللی پکن روز سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دیدار و گفت‌وگو کرد.
دکتر نیلی احمدآبادی در این دیدار ضمن معرفی دانشگاه تهران و پردیس‌ها و مؤسسات وابسته به آن، بر موضوع بین‌المللی سازی و همکاری‌های بین‌المللی به عنوان یکی از اهداف سه‌گانه برنامه پنج‌ساله دانشگاه و گسترش همکاری‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه تهران با دانشگاه‌های چین به عنوان یکی از کشورهای راهبردی در توسعه همکاری‌های بین‌المللی تاکید کرد.
هیأت چینی نیز بر توسعه همکاری‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در قالب تبادل استاد و دانشجو، مأموریت‌های پژوهشی، فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های مشترک با دانشگاه تهران به‌ویژه در حوزه زبان‌های خارجی و گردشگری ابراز علاقه‌مندی کرد.
در پایان این جلسه مقرر شد موضوع برگزاری کارگاه آموزشی مشترک در زمینه گردشگری و روش‌های جذب گردشگر چینی و ایرانی در دانشگاه تهران و یا پردیس بین‌المللی کیش و نیز گذراندن فرصت‌های مطالعاتی استادان و دانشجویان دو دانشگاه در برنامه‌های آتی همکاری دو دانشگاه به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
با توجه به اینکه حضور گروهی از دانشجویان دانشگاه مذکور در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران بسیار موفقیت‌آمیز ارزیابی شده است مقرر شد دانشگاه تهران در سال آینده نیز پذیرای گروه دیگری از این دانشجویان باشد. همچنین مقرر شد اطلاع‌رسانی در خصوص کنفرانس‌های بین‌المللی، آموزش زبان چینی و آموزش زبان فارسی صورت بگیرد و دو دانشگاه به‌ویژه در برنامه یک راه، یک کمربند همکاری‌های متقابل را در برنامه‌های همکاری مد نظر داشته باشند.


نظر شما :